Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 21.08.2015 12:33 Miasto:Elbląg Kategoria:Taniec Autor:Sylwia Warzechowska Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Najlepsze formacje standardowe przyjadą do Elbląga
fot. archiwum organizatorów
fot. archiwum organizatorów

Taniec formacyjny to szyk, wdzięk, harmonia i show. To coś, co chociaż raz w życiu warto zobaczyć na żywo, szczególnie w wykonaniu najlepszych. 3 października będzie ku temu okazja - w Elblągu odbędą się Mistrzostwa Europy Formacji Standardowych.

Która formacja zdobędzie tytuł Mistrza Europy? Miłośnicy tańca będą mogli oglądać występy najlepszych formacji standardowych w Centrum Sportowo-Biznesowym w Elblągu. Jak na mistrzostwa przystało formacje zaprezentują swoje umiejętności w wyszukanej choreografii.

O tym, kto będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy Formacji Standardowych, przekonamy się 19 września. Tego dnia w Bydgoszczy odbędą się Mistrzostwa Polskich FTS  Formacji Tanecznych. Najlepsi otrzymają prawo startu w Mistrzostwach Europy organizowanych właśnie w Elblągu. Z pewnością elblążanie liczą na to, by mistrzowski tytuł wywalczyła Formacja Standardowa LOTOS - Jantar.

Przypomnijmy, że elbląska Formacja od momentu powstania w 1995 roku nieprzerwanie zdobywa tytuł Mistrza Polski Formacji Standardowych, będąc jednocześnie jednym z najlepszych zespołów w Europie i na świecie. Drużyna jest złotym medalistą mistrzostw świata z 1999 roku i 2010 roku - wynik ten to największe osiągnięcie w historii tańca polskiego. Trenerem Formacji jest Antoni Czyżyk, przy budowaniu choreografii zespół współpracuje z niemiecką trenerką Ariane Schiessler.

Do 25 września bilety na Mistrzostwa Europy Formacji Standardowych (na trybuny) można kupić w kasie Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu po promocyjnej cenie 20 zł. Ceny biletów poza promocją: 40 zł - na trybuny, 100 zł - miejsce przy stoliku.

Organizatorami Mistrzostw Europy Formacji Standardowych są: CSE Światowid, Federacja Tańca Sportowego oraz Stowarzyszenie Jantar.

Sponsorem głównym Mistrzostw jest Grupa LOTOS S.A.

Impreza realizowana przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko - Mazurskiego.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11042
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 6044332

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.