Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 19.08.2015 11:28 Miasto:Elbląg Kategoria:Teatr Autor:Sylwia Warzechowska, AJ Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Elbląskie Noce (także w Pasłęku) tuż, tuż

To będzie spotkanie z uznanymi artystami i młodymi talentami. W najbliższy piątek, 21 sierpnia, rozpoczynają się Elbląskie Noce. Festiwal Piosenki Wartościowej.

Wydarzenie, po raz 19., organizuje Centrum Spotkań Europejskich Światowid.

Tegoroczna edycja rozpocznie się koncertem Najlepsi z najlepszych w Pasłęku. W piątek, 21 sierpnia, o godz. 19, na scenie przy zamku, na placu św. Wojciecha, wystąpią laureaci ogólnopolskich festiwali piosenki artystycznej.

Na koncert w Pasłęku wstęp jest wolny. Artyści zaśpiewają także w dużej sali kina Światowid w Elblągu następniego dnia - w sobotę, 22 sierpnia, o godz. 16. Na to wydarzenie można było odbierać bezpłatne wejściówki, jednak organizatorzy zapraszają także tych, którym nie udało się ich zdobyć.

Także w sobotę, o godz. 18, w Teatrze im. Aleksandra Sewruka będzie można obejrzeć komedię Przekręt (nie) doskonały czyli kto widział pannę Flint. Zagrali w nim: Rafał Cieszyński, Joanna Moro, Dorota Nowakowska, Maria Dejmek, Bogdan Kalus i Jacek Kopczyński.

"Poszukiwanie sposobów na zwiększenie zysków może prowadzić do wielu zaskakujących zdarzeń. Zwłaszcza, gdy metody na pomnożenie pieniędzy nie do końca są uczciwe. Co może się wydarzyć, gdy przekręt wyjdzie na jaw? Kto jest przyzwoity, a kto oszukuje? I kim właściwie w tej intrydze jest Panna Flint? " - tego widzowie dowiedzą się podczas spektaklu.

Ostatni wieczór Elbląskich Nocy rozpocznie recital Tomasza Steńczyka. W niedzielę, 23 sierpnia, o godz. 18, także w Teatrze im. Aleksandra Sewruka, będzie można usłyszeć nieprzeciętne piosenki, bo napisane przez Agnieszkę Osiecką. Laureat Księżycowej Statuetki Elbląskich Nocy 2013 zaprezentuje je w nowych, czasem zaskakujących interpretacjach swoich oraz zespołu.

Gwiazdą wieczoru będzie jednak Ania Dąbrowska, jedna z najbardziej utalentowanych polskich piosenkarek ostatniej dekady. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka. Dotychczas nagrała pięć płyt, z których każda uzyskał status platynowej płyty. 

Ostatnie bilety na spektakl Przekręt (nie) doskonały w cenie od 50 zł i na koncert Ani Dąbrowskiej w cenie 45 zł są dostępne w kasie Centrum Spotkań Europejskich Światowid.

Patronat honorowy nad Festiwalem objęli: Gustaw Marek Brzezin, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga. 

Sponsorem Głównym XIX Elbląskich Nocy. Festiwalu Piosenki Wartościowej jest Grupa LOTOS S.A.

Sponsorzy: Grupa ENERGA, FL Smidth Maag Gear, Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Kasa Stefczyka, Paters Producent Galanterii Skórzanej

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10984
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5976456

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.