Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 28.07.2015 14:59 Miasto:Region Kategoria:Społeczeństwo Autor:Sylwia Warzechowska Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Lubisz mówić? Wystąp w konkursie krasomówczym!

W ciągu 10 minut opowiedzieć o swoim regionie, wykorzystując wiedzę historyczną i krajoznawczą, barwnym i bogatym językiem przedstawić walory regionu, jego zabytki, historię, współczesne osiągnięcia lub sylwetki ciekawych ludzi. Takie zadanie stoi przed uczestnikami konkursu krasomówczego, który w sierpniu odbędzie się w Elblągu. Zgłoszenia do 31 lipca.

 

Wojewódzki konkurs krasomówczy Mówić to mało, trzeba mówić do rzeczy odbędzie się 13 sierpnia, o godz. 10, w Sali Kameralnej kina Światowid. Udział w nim może wziąć każdy mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego, bo to właśnie region, w którym mieszkamy, jest tematem konkursu.

- Zachęcamy do wzięcia udziału, bo do wygrania są atrakcyjne nagrody: bony pieniężne do salonów Empik - zachęca organizatorka wydarzenia Marta Derlukiewicz. - Konkurs jest okazją do zaprezentowania swoich zdolności oratorskich, a także umiejętności pokonania stresu związanego z publicznym przemawianiem.

Występy oceni jury, w którym zasiądą przedstawiciele Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu oraz Centrum Spotkań Europejskich ŚwiatowidKomisja przyzna punkty m.in. za sugestywność wypowiedzi, jasność i logiczność formułowanych myśli, płynność i poprawność wyrażania się, a także za bogactwo użytego języka i jego barwność oraz dobór tematu.

Laureaci, oprócz atrakcyjnych nagród, będą mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności na scenie, „na żywo”, podczas Pikniku ortograficzno-językowego, który odbędzie się 24 września.

Osoby, które chcą powalczyć o tytuł najlepszego warmińsko-mazurskiego krasomówcy, muszą wypełnić zgłoszenie i przesłać na adres: marta.derlukiewicz@swiatowid.elblag.pl lub dostarczyć do Światowida (Plac Jagiellończyka 1). Regulamin i formularz zgłoszeniowy są tutaj.

Konkurs realizowany jest w ramach projektu Ojczysty się liczy!, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Ojczysty - dodaj do ulubionych.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10935
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5625593

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.