Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 24.07.2015 12:00 Miasto:Region Kategoria:Taniec Autor:Sylwia Warzechowska Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Wakacyjna akademia tańca i rozwoju

Rodzice i dzieci z pewnością już wybrali kolonie, obozy czy inne formy wakacyjnego wypoczynku, a część z nich już zapewne myśli o przyszłorocznych wakacjach. Może więc obóz taneczny? Taki już jutro rozpocznie się w Iławie.

Pod hasłem Wakacyjna akademia tańca i rozwoju w sobotę rozpocznie się obóz skierowany do tancerzy z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar. Udział w nim wezmą dzieci i młodzież w wieku od 9 do 18 lat. Obóz ma charakter szkoleniowy, a jego tematem przewodnim jest taniec towarzyski. Skierowany jest również do dzieci, które nie miały dotąd kontaktu z tańcem. 

- To świetny początek przygody z tańcem - mówią organizatorzy. - W czasach, gdy dzieci mają coraz mniej ruchu, takie taneczne wakacje to sposób na zaszczepienie w nich nawyku codziennej aktywności, a może i nowej pasji.          

W programie obozu jest przede wszystkim nauka i doskonalenie z zakresu tańców standardowych i latynoamerykańskich pod okiem doświadczonych instruktorów. Dodatkowo dla tancerzy odbędą się warsztaty z uznanymi szkoleniowcami zewnętrznymi. Warsztaty z zakresu tańców standardowych poprowadzi włoski trener Pietro Braga, a warsztaty latynoamerykańskie Oleg Bogatishchev, ukraiński szkoleniowiec obecnie pracujący w Warszawie.
 
Poza tańcem na uczestników czekają inne atrakcje. Poczują się jak prawdziwe wilki morskie podczas rejsu po Jezioraku, odwiedzą ranczo w Windykach, gdzie można będzie pojeździć na koniach i biesiadować przy ognisku. Gdy pogoda dopisze, skorzystają z plażowania przy pobliskim jeziorze, a gdy słońca zabraknie - z atrakcji iławskiego aquaparku czy kręgielni. Nowicjuszy czeka chrzest i pasowanie na tancerza, a wszystkich - liczne konkursy, rozgrywki sportowe, dyskoteki i zabawy. Nad bezpieczeństwem, programem i atmosferą obozu czuwać będą sprawdzeni i wykwalifikowani wychowawcy.          

- Organizacja obozu to sprawdzony sposób na połączenie przyjemnego z pożytecznym - mówi Magdalena Czarnocka - Kaptur, prezes Stowarzyszenia Jantar, które dzięki wsparciu finansowym Prezydenta Elbląga organizuje wypoczynek. - Podczas obozu tancerze robią duże postępy, chętnie pracują, mają stały dostęp do instruktorów i sal, a jednocześnie bawią się i spędzają czas w gronie osób, których łączy wspólna pasja.    

Obóz odbędzie się w Zespole Szkół Budowlanych, przy ul. Kopernika 8 w Iławie.

- Jest to miejsce, które od lat wybieramy ze względu na jego kompleksowość - dodają organizatorzy - Przestronne sale gimnastyczne doskonale nadają się do zajęć tanecznych, stołówka, w której serwowane są pyszne domowe obiady, boiska oraz usytuowanie obiektu blisko jeziora to atuty, z których ciężko byłoby zrezygnować.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10935
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5635858

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.