Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 21.07.2015 09:20 Miasto:Region Kategoria:Społeczeństwo Autor:inf. nadesł, AJ Placówka:Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Nowe konkrety w sprawie kontraktu

Dobiega końca kolejny etap prac nad tzw. kontraktem terytorialnym dla województwa warmińsko-mazurskiego - informuje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. Dokument uzupełniono o aneks z regulacją wysokości, sposobu i warunków dofinansowania przez budżet państwa Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Dzięki temu możliwe będzie uruchomienie pieniędzy z tego programu.

Na realizację Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2014-2020 minister infrastruktury i rozwoju przekaże 1,2 mld euro z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz około pół mld euro z Europejskiego Funduszu Społecznego - takie decyzje zapadły w czasie negocjacji rządu z samorządem województwa.

"Wkład krajowy zostanie uzupełniony o 60 mln euro z budżetu państwa. Dodatkowo strona rządowa zobowiązała się zapewnić 100 mln euro z Funduszu Pracy na projekty powiatowych urzędów pracy współfinansowane z Europejskiego Funduszu Pracy w ramach RPO.

Kontrakt terytorialny jest umową między Radą Ministrów i Zarządem województwa warmińsko-mazurskiego, w której obie strony ustalają kwotę i warunki dofinansowania RPO z budżetu państwa, a także deklarują współpracę w realizacji strategicznych dla województwa przedsięwzięć. Zawiera dwie listy, podstawową i warunkową, na które wpisano łącznie 48 inwestycji. Kontrakt podpisano w listopadzie ubiegłego roku. W tym czasie trwały jeszcze negocjacje programów operacyjnych z Komisją Europejską, dlatego w dokumencie nie można było dokonać przesądzeń finansowych" - czytamy w komunikacie prasowym.

Aneks do kontraktu Rada Ministrów zaakceptowała w tzw. trybie obiegowym 14 lipca. Teraz analizuje go Rządowe Centrum Legislacji. Dokument będzie musiał zostać podpisany przez obie strony.

"Kolejnym etapem prac nad kontraktem terytorialnym będą przewidziane na jesień renegocjacje listy przedsięwzięć priorytetowych oraz zasady ich finansowania i realizacji" - wskazuje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10935
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5610000

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.