Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 09.10.2015 12:51 Miasto:Elbląg Kategoria:Muzyka Autor:Edyta Bugowska Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Otello wprost z Nowego Jorku
Fot. mat. prasowe organizatora
Fot. mat. prasowe organizatora
W sobotę, 17 października, w elbląskim Kinie Światowid - premiera sezonu w ramach bezpośrednich transmisji z The Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Zobaczyć będzie można operę Verdiego Otello.

Znawcy mawiają, że dwie najlepsze opery Giuseppe Verdiego to dwie ostatnie, stworzone przez sędziwego już kompozytora do librett Arriga Boita (poety i kompozytora o polskich korzeniach), na podstawie sztuk Szekspira. 

Otello przenosi na operową scenę dramatyzm historii dzielnego Maura, który po ślubie z piękną Desdemoną i otrzymaniu godności dowódcy armii weneckiej, staje się obiektem zazdrości swego adiutanta Jagona. Intrygi Jago i seria jego podstępów doprowadzają Otella na skraj szaleństwa, którego ofiarą staje się niewinna Desdemona.

Nową inscenizację tej historii przygotuje Bartlett Sher, którego Cyrulik sewilski prezentowany był w ubiegłym sezonie. W postać tytułową wcieli się Aleksandrs Antoņenko, znany widzom transmisji m.in. jako Don José w Carmen. Jako Jagon wystąpi Željko Lučić - ubiegłoroczny Makbet. Początek spektaklu o godz. 18.55. Przedstawienie trwa około 3 godziny.

Bilety na The Metropolitan Opera w cenach: 40 i 50 zł (ulgowy/ normalny) dostępne są online lub w kasie Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Więcej informacji można uzyskać pod numerem: 55 611 20 56/ 76 lub pisząc na adres: kino@swiatowid.elblag.pl .

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10934
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5772744

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.