Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Dla mieszkańców i turystów
WIATRAK
WIATRAK "KOŹLAK" ZE WSI WODZIANY

Serwis Cyfrowe Warmia i Mazury to miejsce w sieci, w którym można zobaczyć zbiory muzealne - w formie cyfrowej. Dzięki dofinansowaniu, w wirtualnej rzeczywistości znalazło się jeszcze więcej obiektów. Został zakupiony sprzęt do digitalizacji 3D obiektów wielkogabarytowych oraz rozbudowany serwis cyfrowewm.pl.

- Teraz, za pośrednictwem Internetu, każdy może poznać dziedzictwo kulturowe Warmii i Mazur, co jest istotne zwłaszcza dla osób niepełnosprawnych ruchowo – mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur, koordynatorka projektu realizowanego przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.

     A Ci, których „Światowid” zachęci do odwiedzenia naszego regionu mogą zaplanować sobie wizytę. Dzięki uruchomionemu serwisowi wycieczkowemu e-wędrówki - w oparciu o informacje na temat dziedzictwa kulturowego regionu - można tworzyć własne szlaki on-line i pobierać je na urządzenia mobilne.

     - Mamy też niespodziankę dla młodszych internautów. Powstaje edukacyjna gra multimedialna. Tymczasem zapraszamy do strefy dzieci na stronie cyfrowewm.pl - mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur.

     Portal mapowy e-wędrówki to szybka i łatwo dostępna wiedza o atrakcyjnych miejscach i obiektach na Warmii i Mazurach. Na stronie cyfrowewm.pl można już oglądać zabytkowe eksponaty z sześciu muzeów regionu oraz obiekty architektoniczne, w tym charakterystyczne dla krajobrazu Warmii przydrożne kapliczki, zeskanowane w technice 3D.

     - Partnerami projektu „Wirtualne zabytki Warmii i Mazur – rozbudowa serwisu Cyfrowe Warmia i Mazury" były trzy muzea: Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie, Muzeum Budownictwa Ludowego Park Etnograficzny w Olsztynku oraz Żuławski Park Historyczny w Nowym Dworze Gdańskim. Eksponaty z tych muzeów poszerzyły dotychczasową bazę ciekawych przedmiotów i obiektów, które można oglądać na stronie – dodaje Magdalena Czarnocka-Kaptur.

     Portal jest przeznaczony dla szerokiej grupy odbiorców – mieszkańców i turystów. Każdy użytkownik portalu może samodzielnie stworzyć własny szlak wędrówki lub wycieczki i udostępnić go innym zainteresowanym. Dzięki zastosowaniu kodów QR każdy może pobrać wybraną trasę na urządzenie mobilne - smartfona czy tablet i udać się na wycieczkę.

     Serwis e-wędrówki korzysta z zasobów portalu cyfrowewm.pl. Internauta po zarejestrowaniu się i zalogowaniu - przy czym może wykorzystać serwisy społecznościowe Facebook i Google+ - może komentować trasy i obiekty, wyznaczać i zapisywać własne trasy wędrówek na podstawie dostępnych punktów.

     Projekt „Wirtualne zabytki Warmii i Mazur – rozbudowa serwisu Cyfrowe Warmia i Mazury" dofinansowany został ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 – 2013 oraz z budżetu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10967
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5900329

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.