Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 09.03.2015 11:15 Miasto:Region Kategoria:Społeczeństwo Autor:AJ Placówka:Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Moje korzenie / skąd jestem?

Poznaj historię swojej rodziny, sprawdź jak trafiła na teren województwa warmińsko-mazurskiego i wygraj sprzęt elektroniczny. 

 

Gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie Moje korzenie, czyli skąd jestem zachęcają: Urząd Marszałkowski, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie, olsztyński Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, Towarzystwo Naukowe im. Wojciecha Kętrzyńskiego oraz Komisja ds. Badań Kultury Warmii i Mazur.

Zadanie? Trzeba samodzielnie lub pod kierunkiem opiekuna stworzyć projekt o charakterze dokumentalnym. Może to być film, nagranie dźwiękowe, prezentacja multimedialna lub tekst - wspomnienia, reportaż, wywiad, opis przedmiotu albo album. Uczeń ma przedstawić "efekty swoich badań, rozmów, poszukiwań lub dociekań w zakresie pochodzenia własnej rodziny, ujętych w kontekście historii regionu"

- 70. rocznica przyłączenia Warmii i Mazur do Polski to dobra okazja do zwrócenia uwagi młodego pokolenia na przeszłość regionu, na zjawiska, które ukształtowały jego specyfikę, a w szczególności na migracje i niemal całkowitą wymianę ludności. Dlatego gorąco zachęcam do udziału w konkursie - mówi Waldemar Majcher, pełnomocnik marszałka województwa do spraw dziedzictwa kultury niematerialnej. 

Projekty na płytach CD można przesyłać do 15 maja: pocztą - na adres: Pracownia Regionalna i Informatorium Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, ul. Stare Miasto 33, 10-026 Olsztyn lub złożyć osobiście w Pracowni Regionalnej i Informatorium (I piętro), od poniedziałku do piątku, w godz. 9-19, a w sobotę w godz. 9-14. Do pracy trzeba dołączyć wypełnioną i podpisaną kartę zgłoszenia oraz podpisane oświadczenia: ucznia i osoby zgłaszającej. Zgłoszenia w imieniu niepełnoletniego ucznia może dokonać rodzic, nauczyciel, wychowawca, bibliotekarz, pracownik instytucji wspomagającej proces wychowania i edukacji (np. ośrodka kultury, świetlicy, klubu). 

Laureaci otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez marszałka województwa warmińsko-mazurskiego (sprzęt elektroniczny, w tym aparaty fotograficzne), ich opiekunowie - książki o tematyce regionalnej oraz dyplomy. Szczegółowe warunki konkursu są w regulaminie - na stronie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej

Finał, połączony z pokazem nagrodzonych prac, ma być 10 czerwca.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11047
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 6054840

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.