Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 04.02.2015 13:00 Miasto:Region Kategoria:RADIO E-KULTURA Autor:Agnieszka Jarzębska Placówka:Brak
Kajakiem od Wisły do... Wisły - posłuchaj!
Tak wygląda okładka przewodnika...
Tak wygląda okładka przewodnika...

Zastanawiasz się jak spędzić wolny weekend czy urlop? Wybierz kajak, jacht i szlak Kanału Elbląskiego, Drwęcy oraz rzeki Wel. 

 

Kanał Elbląski to jedna z głównych atrakcji województwa warmińsko-mazurskiego. Zabytek techniki jest znany na całym świecie, choć wiele osób - jeśli już dotarło na te tereny, to oglądało go z lądu lub z pokładu jednego ze statków wycieczkowych. Tymczasem jest to niezwykle urokliwa droga wodna, którą warto pokonać w całości, ale można ją też poznawać we fragmentach, w czasie krótkich wypraw. Drwęca, która poprzez Kanał Elbląski łączy się z Zalewem Wiślanym, jest uważana za najdłuższy rezerwat ichtiologiczny w Polsce. Rzeka Wel jest lewym dopływem Drwęcy. 

Teraz w zaplanowaniu wycieczki przyda się Przewodnik Kajakowy Od Wisły do Wisły. Wydały go dwie Lokalne Grupy Działania: Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski w Elblągu i LGD Ziemia Lubawska. Na 200 stronach znajdziemy szczegółowe mapy, informacje nawigacyjne, wiadomości o ciekawych miejscach: miejscowościach znajdujących się na szlaku i atrakcjach przyrodniczych oraz zdjęcia. Są informacje praktyczne, takie jak dane kontaktowe punktów informacji turystycznej, przystani kajakowych, wypożyczalni sprzętu turystycznego, organizatorów spływów kajakowych, bazy noclegowej i gastronomicznej. Jest Dekalog kajakarza - zasady bezpiecznego korzystania z kajaka, a także porady dotyczące tego jak przygotować się do spływu i słowniczek przydatnych pojęć.

Bezpłatną publikację można znaleźć w internecie , a także np. otrzymać w biurze Stowarzyszenia Łączy Nas Kanał Elbląski (ul. Jana Amosa Komeńskiego 40). Mówi jeden z autorów przewodnika Sławomir Dylewski, prezes Stowarzyszenia Miłośników Kanału Elbląskiego Navicula

This text will be replaced

 - Oprócz publikacji turysta ma do dyspozycji również dedykowaną aplikację mobilną - wskazuje prezes Stowarzyszenia Łączy Nas Kanał Elbląski Stanisława Pańczuk: 

This text will be replaced

Przewodnik i aplikacja powstały dzięki projektowi dofinansowanemu z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 12067
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11365209

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.