Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 09.01.2015 19:48 Miasto:Elbląg Kategoria:Książka Prasa Autor:Sylwia Warzechowska Placówka:CSE Światowid
eKulturalni promują czytanie
(fot. eKulturalni)

Nowy rok to czas postanowień. Obok tych, które wiążą się z wyrzeczeniami, jak odchudzanie czy rzucanie palenia, są też takie, które są wyłącznie przyjemnością. Takie jak przykład wyzwania czytelnicze.

„52 książki w tydzień”, „Przeczytam tyle, ile mam wzrostu”  czy objęta patronatem przez eKulturalni.pl akcja „Polacy nie gęsi i swoich autorów mają”  – to inicjatywy, które mają mobilizować  do sięgania po książki.
- Wielu naszych Użytkowników bierze udział w tego typu wyzwaniach, choć są również osoby, które wolą czytać bez ograniczeń typu „przeczytam to i to” albo „z takim, a nie innym kluczem w tytule”. Niemniej jednak, jako portal kulturalny, popieramy wszelkie akcje promujące czytelnictwo. A robimy to między innym poprzez współpracę z wydawnictwami – mówi Zuzanna Gajewska, redaktor portalu eKulturalni.pl.

Aktualnie portal eKulturalni.pl patronuje dwóm tytułom. Pierwszy z nich to książka rosyjskiej, niezależnej dziennikarki Julii Łatyniny pt. „Ziemi wojny”.
- To opowieść o fikcyjnym państwie na Kaukazie, którego mieszkańcy znajdą jeden sposób na życie: wojnę. Fabuła pozwala poznać mentalność oraz złożoność tego regionu. Nie brakuje tu przemocy, walki, nic nieznaczących sojuszów oraz równie nieistotnych zwycięstw - mówi Monika Frąszczak z Wydawnictwa Feeria. - Pomimo, że książkę tę zalicza się do prozy fikcji, nie sposób nie odnieść wrażenia, że akcja dzieje się gdzieś blisko nas i nawiązuje do wydarzeń, które miały miejsce, są lub… czekają nas w niedalekiej przyszłości – dodaje.

Ale książek można również  słuchać. Cudowny wynalazek dla kierowców lub sposób na czytanie idąc, bez ryzyka spotkania pierwszego stopnia ze słupem – audiobook. Portal eKulturalni.pl patronuje również audiobookowi „Cyrk” na podstawie powieści Sławka Michorzewskiego, pod tym samym tytułem.
- To również mocna literatura, ale w trochę innym tego słowa znaczeniu, innego kalibru,  bo z dużą dawką poczucia humoru – mówi Zuzanna Gajewska. - "Cyrk" to literacki fikoł, bo trudno sklasyfikować go jako jeden gatunek, to pogranicze literatury absurdu, kryminału i czarnej komedii.

Dla wszystkich, którzy planują w tym roku czytać więcej, a ich regały świecą pustkami portal eKulturalni.pl ma niespodziankę - egzemplarze wspominanych wyżej tytułów. Można je zdobyć na dwa sposoby – jako recenzent, który deklaruje się, że po jej otrzymaniu książkę przeczyta, napisze recenzje i opublikuje ją na portalu, bądź wygrać w konkursach. Szczegółowe informacje i aktualne konkursy na eKulturalni.pl.

- Wszystkim molom książkowym przypominamy również o naszym punkcie wymiany książek, który mieści się naprzeciwko redakcji portalu, na parterze Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” – dodaje Zuzanna Gajewska.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10984
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5976297

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.