DNNMasters MPUS-Xtreme is running in evaluation mode. Please purchase license on www.dnnmasters.com

 
 
 
 
Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Aktywni po pięćdziesiątce - zobacz!
Kadr z materiału TV
Kadr z materiału TV

Jesteś na rencie lub emeryturze i nie wiesz, co zrobić z wolnym czasem? Przyjdź 15 grudnia, o godz. 10 do Światowida na konferencję Kształtowanie zdrowego stylu życia seniorów poprzez aktywność fizyczną. Dowiesz się, jakie propozycje dla seniorów oferują lokalne i regionalne ośrodki kultury oraz Uniwersytety Trzeciego Wieku.

Nie ma niczego złego w pilnowaniu wnuków, ale warto wolny czas poświęcić także na rozwijanie własnych pasji i aktywności fizycznej. Aby zachęcić seniorów do aktywnego i zdrowego stylu życia powstał projekt Bądź aktywny w każdym wieku.

- Elbląscy seniorzy aktywnie spędzali czas. Tańczyli, uprawiali nordic walking, chodzili na aquafitness, a także uczestniczyli w spotkaniach z osobami, które podpowiadały im, jak dbać o zdrowie – mówi Joanna Karpiuk, koordynator projektu.

Już w najbliższy poniedziałek, 15 grudnia, o godz. 10 w sali kameralnej Kina Światowid rozpocznie się konferencja Kształtowanie zdrowego stylu życia seniorów poprzez aktywność fizyczną. Wezmą w niej udział ośrodki i organizacje skupiające seniorów w różnych województwach. Będzie okazja do opowiedzenia o tym co robi się dla seniorów, jakie możliwości rozwijania pasji oferują dla nich ośrodki kultury i Uniwersytety Trzeciego Wieku.

- Kamera uczestniczyła w wybranych zajęciach i spotkaniach, jakie zorganizowane zostały dla seniorów w ramach projektu Bądź aktywny w każdym wieku. Na podstawie tego powstał materiał promujący aktywny i zdrowy styl życia. Liczymy na to, że film będzie zachętą dla seniorów oraz podpowiedzią dla ośrodków skupiających seniorów na przeprowadzenie podobnych działań na swoim terenie – dodaje Joanna Karpiuk.

This text will be replaced

Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie Jantar,  współorganizatorem Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Projekt Bądź aktywny w każdym wieku został dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Edyta Bugowska

tel 55 611 20 63

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 13008
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 16298890

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 63

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.