Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 10.10.2014 13:40 Miasto:Elbląg Kategoria:Taniec Autor:Sylwia Warzechowska Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Kto wywalczy puchar Bałtyku?
Na jubileuszowej edycji, w sobotę, będzie można obejrzeć taneczne show w wykonaniu Agnieszki i Grzegorza Cherubińskich, mistrzów Boogie Woogie
Na jubileuszowej edycji, w sobotę, będzie można obejrzeć taneczne show w wykonaniu Agnieszki i Grzegorza Cherubińskich, mistrzów Boogie Woogie

- Na Baltic Cup do Elbląga przyjeżdżają tancerze nie tylko z Europy. W tym roku, po raz pierwszy, w tanecznych zmaganiach wezmą udział pary z Chin i Izraela - mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu. Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup rozpocznie się 17 października.

W tańcach standardowych i latynoamerykańskich, pod okiem międzynarodowej komisji sędziowskiej, będą rywalizowali tancerze z całego świata.

- W tym roku festiwal obchodzi 15-lecie. Gdy organizowaliśmy jego edycję pierwszą nikt chyba nie przypuszczał, że festiwal ten na stałe zagości w tanecznym kalendarzu imprez i będzie cieszył się taką popularnością - wyznał Antoni Czyżyk.

To, co gwarantują publiczności organizatorzy, to trzy dni pełne sportowych emocji.

- Podczas finałów, w sobotę i niedzielę, pary będą tańczyły do muzyki granej na żywo przez orkiestrę z Grodna - mówi Magdalena Czarnocka - Kaptur z biura organizacji festiwalu. - Trzymajmy kciuki za elblążan, mamy nadzieję, że także ich występy będziemy mieli okazję oglądać podczas gali finałowych.

Jak co roku, nie zabraknie tanecznych pokazów w wykonaniu mistrzów. Tych, którzy nie byli na Mistrzostwach Polski FTS Formacji Tanecznych, nie może zabraknąć na festiwalu. W Centrum Sportowo-Biznesowym przy ul. Grunwaldzkiej elbląska formacja wystąpi ze swoim popisowym występem. Na jubileuszowej edycji, w sobotę, będzie można obejrzeć taneczne show Agnieszki i Grzegorza Cherubińskich, mistrzów boogie woogie.

- Każdy ich występ to ogrom widowiskowych akrobacji. Agnieszka i Grzegorz mają na swoim koncie tytuły mistrzów Polski i są w światowej czołówce par tańczących boogie woogie – dodaje Magdalena Czarnocka -Kaptur.

Początków Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup trzeba szukać w roku 2000, kiedy to w uznaniu zasług dla rozwoju światowego ruchu tanecznego, International Dance Sport Federation przyznała Elbląskiemu Klubowi Tańca Jantar prawo organizacji festiwalu. Od 15 lat to największy festiwal tańca w regionie Morza Bałtyckiego.

Już dzisiaj organizatorzy zapraszają na trzydniowe, międzynarodowe święto tańca. Bilet na trybuny kosztuje 30 zł. Miejsce przy stoliku na piątek (17 października) kosztuje 60 zł, na sobotę i niedzielę (18 i 19 października) – 80 zł. Bilety można rezerwować i kupować w kasie Centrum Spotkań Europejskich Światowid lub przez www.swiatowid.elblag.pl.

Organizatorami Baltic Cup są: Światowid, Stowarzyszenie Jantar, Federacja Tańca Sportowego oraz Word Dance Sport Federation.

Organizację festiwalu dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Elbląg.

Sponsorem Głównym Festiwalu jest Grupa LOTOS S.A.

Sponsorzy: Grupa Żywiec - Browar w Elblągu, OPEGIEKA Sp. z  o.o., DRUKARNIA OPEGIEK Sp. z o.o., Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy "Giełda Elbląska", Producent Galanterii Skórzanej Paters, Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Szkło i Witraże Pujan, Auto Postek Multidealer, Przedsiębiorstwo Handlowe Optima, PAWO Sp. z o.o., Margo Deweloper, Zakład Sprzątania Wnętrz „MOP 83" Sp. z o.o.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10936
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5655739

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.