Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 12.09.2014 15:08 Miasto:Elbląg Kategoria:Taniec Autor:Sylwia Warzechowska Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Przed nami taneczne mistrzostwa!
fot: Dawid Rysicki, mat. prasowe organizatorów
fot: Dawid Rysicki, mat. prasowe organizatorów

Czternaście formacji stanie do rywalizacji podczas Mistrzostw Polski FTS Formacji Tanecznych, które odbędą się w Centrum Sportowo-Biznesowym. Elbląg będą reprezentowały dwie formacje standardowe. Czy po raz dwudziesty złoty medal trafi do naszego miasta? Przekonamy się już w sobotę, 13 września.

Młodsza Formacja „Jantar-Elbląg” wystąpi z układem „Mamma Mia” do muzyki ABBY, natomiast Formacja Standardowa „LOTOS-Jantar” przygotowała zupełnie nowy układ. Będzie to „Welcome to Burlesque” do muzyki Cher i Christiny Aguilery.

Jak zapowiadają tancerze, układ jest bardzo dynamiczny. Znalazły się w nim także elementy akrobatyczne. Widzowie będą mogli więc obejrzeć taneczne show, które oddaje klimat burleski i jest całkowicie inne niż program „Tribute to Michael Jackson”.

Z pewnością układy choreograficzne każdej formacji będą wyszukane, bo tylko najlepsi otrzymają prawo startu na mistrzostwach Europy i świata.

W Centrum Sportowo-Biznesowym zatańczą formacje standardowe i latynoamerykańskie w trzech kategoriach wiekowych: dorosłej (powyżej 15 lat), młodzieżowej (do lat 15) oraz dziecięcej (do 12 lat). O godz. 16 rozpoczną się eliminacje, które potrwają dwie godziny. Na godzinę 19 zaplanowano galę finałową.

Od 1995 roku tytuł mistrza Polski pozostaje w Elblągu. O tym, czy tak będzie także w tym roku będzie można się przekonać już w najbliższą sobotę!

Organizatorami są: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, Stowarzyszenie „Jantar” i Federacja Tańca Sportowego. Bilety kosztują od 30 do 60 zł. Można je jeszcze kupować w kasie Światowida, w dniu imprezy w kasie Centrum Sportowo-Biznesowego.

Mistrzostwa Polski FTS Formacji Tanecznych patronatem honorowym objęli marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Jacek Protas i prezydent Elbląga Jerzy Wilk.

Mistrzostwa zostaną zrealizowane przy pomocy finansowej Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10969
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5903678

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.