Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 09.09.2014 15:03 Miasto:Elbląg Kategoria:Taniec Autor:Sylwia Warzechowska Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Elbląg tańcem stoi
fot. mat. prasowe organizatorów
fot. mat. prasowe organizatorów

Mistrzostwa Polski FTS Formacji Tanecznych, 20-lecie elbląskich formacji oraz Baltic Cup – to największe taneczne wydarzenia, jakie odbędą się w Elblągu we wrześniu i październiku. O tym rozmawiano podczas konferencji prasowej, która we wtorek (9 września) odbyła się w Centrum Spotkań Europejskich Światowid.
 

Czy po raz dwudziesty elbląscy tancerze zgarną tytuł Mistrzów Polski Formacji Tanecznych? Przekonamy się o tym już w najbliższą sobotę, 3 września.

Młodsza Formacja Jantar - Elbląg wystąpi z układem Mamma Mia do muzyki ABBY, natomiast Formacja Standardowa LOTOS - Jantar przygotowała zupełnie nowy układ. Będzie to Welcome to Burlesque do muzyki Cher i Christiny Aguilery.

- Podczas tych tanecznych rywalizacji zostaną wyłonione najlepsze formacje, które otrzymają prawo udziału w mistrzostwach Europy i świata – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich Światowid, który jest także trenerem elbląskich formacji.

Miłośnicy tańca, w Centrum Sportowo-Biznesowym, będą mogli oglądać występy formacji standardowych i latynoamerykańskich w trzech kategorii wiekowych: dorosłej (powyżej 15 lat), młodzieżowej (do lat 15) oraz dziecięcej (do 12 lat). Jak na mistrzostwa przystało, formacje zaprezentują swoje umiejętności w wyszukanej choreografii. O godz. 16 rozpoczną się eliminacje, które potrwają dwie godziny. Na godzinę 19 zaplanowano galę finałową.

Po raz pierwszy mistrzostwa będą filmowane przy pomocy drona – to latające, zdalnie sterowane urządzenie będzie przemieszczało się nad parkietem czy trybunami z widownią. Dzięki filmowym zdjęciom będzie można zobaczyć wszystkie wydarzenia z lotu ptaka.
 
Mistrzostwa Polski FTS Formacji Tanecznych patronatem honorowym objęli marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Jacek Protas i prezydent Elbląga Jerzy Wilk. Wydarzenie zostanie zrealizowane przy pomocy finansowej samorządu województwa warmińsko-mazurskiego.

Bilet (całodniowy) na Mistrzostwa Polski FTS Formacji Tanecznych kosztuje 30 zł - na trybuny, 60 zł – miejsce przy stoliku.
 
20 lat elbląskich formacji

Dwudziesty złoty krążek - tym bardziej, że zdobyty w rodzinnym mieście - z pewnością byłby idealnym prezentem na 20-lecie elbląskich formacji.

- W sobotę, 27 września o godz. 18, w Światowidzie, odbędzie się uroczysty benefis z okazji jubileuszu – mówi Antoni Czyżyk. – Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem zachęcamy do zgłaszania się poprzez stronę www.formacje.swiatowid.elblag.pl .

W benefisie, na który wstęp jest wolny, mogą wziąć udział byli i obecni tancerze, a także ci, którym bliski jest taniec. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 września.

Przypomnijmy: starsza elbląska drużyna od 1995 r. nieprzerwanie zdobywa tytuł mistrza Polski formacji standardowych, będąc jednocześnie jednym z najlepszych tego typu zespołów w Europie i na świecie. Formacja jest złotym medalistą mistrzostw świata z 1999 roku i 2010 – wynik ten to największe osiągnięcie w historii tańca polskiego.

- Elbląskie formacje to mieszanka niezwykłych osobowości. Skład formacji przez te 20 lat ulegał zmianie, ale nie zmieniało się to, że zawsze byli to młodzi, zaangażowani ludzie, którzy oddali wiele serca formacji – dodaje Antoni Czyżyk.
 
Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup

Jak zawsze jesienią w Elblągu odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Baltic Cup. W tym roku rozpocznie się 17 października i tradycyjnie potrwa trzy dni.

- Nie zabraknie widowiskowych tanecznych pokazów – zapewnia Antoni Czyżyk. - Tradycją turnieju jest, że podczas sobotnich i niedzielnych finałów najlepsi tańczą do muzyki granej na żywo przez orkiestrę Filharmonii z Grodna z towarzyszeniem wokalistów. Trwają właśnie ostatnie szlify, by podczas 15, jubileuszowej edycji, która przypada w tym roku, niezapomnianych tanecznych wrażeń było jak najwięcej.

Do 15 września potrwa promocja biletów na Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup. Bilet na trybuny kosztuje 20 zł (po 15 września – 30 zł). Miejsce przy stoliku na piątek (17 października) kosztuje 60 zł, na sobotę i niedzielę (18 i 19 października) – 80 zł.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10967
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5902680

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.