Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 29.08.2014 13:03 Miasto:Elbląg Kategoria:Społeczeństwo Autor:Sylwia Warzechowska Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Hipnoza na festiwalu w Finlandii
Integracyjny festiwal tańca i teatru odbywa się w Turku, w Finlandii po raz trzeci. W tegorocznej edycji, która potrwa od  29 do 31 sierpnia, wystąpią artyści niepełnosprawni i sprawni m.in. z Irlandii i Finlandii. Z Polski wystąpi elbląska grupa Hipnoza.

Podczas festiwalu, poza prezentacjami artystycznymi odbędą się warsztaty z zakresu arteterapii, happening uliczny, działania integrujące osoby sprawne i niepełnosprawne. 

Festiwal służy szeroko pojętej integracji oraz przełamywaniu stereotypów dotyczących aktywności artystycznej, społecznej osób z niepełnosprawnościami.

Współpraca Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu z fińską organizacją Kynnys ry Turun toimikunta z Turku ma swoje początki w 2009 roku, kiedy Światowid wziął udział w międzynarodowym projekcie Vielfalt in Europa – Variety in Europe w Rostocku. Kolejne spotkanie z fińskim partnerem miało miejsce w 2011 roku w Elblągu, podczas 5. Międzynarodowych Spotkań Artystycznych. Światowid zaprosił wówczas niepełnosprawnych tancerzy z Turku i Helsinek (taniec na wózkach), którzy zaprezentowali niezwykły pokaz Magic Dance.

- Bardzo twórcza jest nasza współpraca z Finami, otwieramy się na nowe obszary, doskonalimy wzajemnie swoje umiejętności w zakresie arteterapii – mówi Teresa Miłoszewska z CSE Światowid. – Staramy się angażować w nasze działania różne organizacje pozarządowe i instytucje z naszego regionu. Tym razem jedziemy z grupą niepełnosprawnych tancerzy z elbląskiej grupy Hipnoza.

Hipnoza ma na swoim koncie kilka pokazowych występów, m.in. podczas Festiwalu Tańca Baltic Cup w Elblągu, na mistrzostwach Polski IDO Disco Dance oraz Disco Freestyle. Grupa występowała również podczas Międzynarodowych Spotkań Artystycznych organizowanych przez CSE Światowid oraz Tygodnia Osób Niepełnosprawnych. Na co dzień Hipnoza liczy ponad 20 osób, na potrzeby festiwalu w Turku przygotowano program w mniejszym składzie osobowym. Członkowie grupy to podopieczni Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Sprawniejsi. Trenerem Hipnozy jest Piotr Beńko.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10936
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5655531

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.