Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 29.08.2014 12:36 Miasto:Nidzica Kategoria:Muzyka Autor:inf. nadesł, AJ Placówka:Nidzicki Ośrodek Kultury
Znowu OBOK nas - zaproszenie na koncert

Piosenki z nurtu Krainy łagodności będzie można usłyszeć już jutro, w sobotę, 30 sierpnia, w ruinach pod zamkiem w Nidzicy. Stanie się to za sprawą grupy poetyckiej OBOK, którą po 20 latach, w nieco zmienionym składzie, znowu będzie można zobaczyć na scenie.

Grupa powstała ponad 20 lat temu, z inicjatywy ówczesnego instruktora Nidzickiego Ośrodka Kultury, Jacka Goryńskiego, poety, który zebrał pasjonatów, którym "chciało się chcieć".

W swoim repertuarze mieli mało dostępne, ale popularne piosenki Starego Dobrego Małżeństwa, Czerwonego Tulipana, Martyny Jakubowicz i szeroko pojętej poezji śpiewanej. Występowali w wielu miejscach, m.in. w Szczytnie, Iławie, Jedwabnie. Odwiedzili również Danię.

W okresie działalności OBOK bardzo znane były wieczory poetyckie organizowane w zamkowym klubie Relax. Gromadziły ogromną publiczność, sala wręcz pękała w szwach. Grupę tworzyli: Bogusia Szpandowska, Jacek Maculewicz, Marcin Bąkowski i Piotr Lejbt.

30 sierpnia jej członkowie zagrają koncert Wspomnienia sprzed lat. Wystąpi niemal cały skład. Zabraknie jedynie Piotra Lejbta. Gościnnie wystąpią natomiast: Ania Kacprzak, Piotr Krzyżak i Wojtek Waśk.  

"OBOK Was nikt nie przechodził obojętnie, OBOK Was nie liczył nikt łez, wy też nie przechodziliście OBOK życia, a byliście twórczy. Pamiętam, że śpiewaliście swoja piosenkę i chyba nie tylko tę. Przecież komponowaliście, Ty (Bogusia Szpadowska - przypis organizatorów) śpiewając, nie powtarzałaś oryginałów, nie naśladowałaś jak to się dzieje w większości wypadków dziś na tych różnych scenach i scenkach. Byliście wrażliwi na piękno, Wam się jeszcze chciało chcieć.... No, co ja będę pisać, jak przecież o tym wszystkim dobrze wiesz!"

Jacek Goryński

Początek: godz. 19.30. Organizatorzy proszą o to, by zabrać ze sobą ciepłe ubrania. A przed koncertem, o godz. 19, pod nidzickim ratuszem będzie miała miejsce inscenizacja... ścięcia głowy Ewy Turkowej

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11050
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 6061264

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.