Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 01.09.2014 08:00 Miasto:Elbląg Kategoria:Taniec Autor:Zyta Wrzos Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
NatuSumba – nowość w Promyku

Energia i relaks, aktywność i wyciszenie to wszystko na nowych zajęciach NatuSumby w Centrum Tańca Promyk w Elblągu. To jedyna szkoła tańca w Polsce, gdzie prowadzone będą zajęcia pod okiem wyszkolonych we Włoszech instruktorek - Alicji Minkiewicz i Patrycji Dyrmo - Kowalczyk.

NatuSumba to taniec, fitness, pilates, joga i medytacja w jednym. To nowa forma aktywności wymyślona we Włoszech. Już od września będzie można skorzystać z zajęć NatuSumby w Centrum Tańca Promyk. Każdy, niezależnie od wieku może zapisać się na te zajęcia.

– Zwłaszcza te osoby, którzy myślą o wszystkich, a nie o sobie – śmieje się instruktorka Alicja Minkiewicz. - NatuSumba jest idealną alternatywą dla ludzi, którzy żyją w ciągłym biegu życia codziennego. Podczas zajęć uwalniamy negatywne emocje i mamy czas by pomyśleć i zadbać tylko i wyłącznie o siebie.

- Jest to również bardzo dobra forma dla seniorów ze względu na łagodniejszy charakter - mówi Patrycja Dyrmo - Kowalczyk. – Zainteresowanie NatuSumbą jest coraz większe szczególnie wśród ludzi pracujących w stresie, a także młodych mam, które nie mogą sobie jeszcze pozwolić na uczęszczanie na siłownię, a chcą odreagować i wyciszyć się.

Zajęcia NatuSumby trwają 55 minut i mają cztery etapy:

1) rozgrzewkę, podczas której przygotowujemy ciało do intensywnej pracy,
2) mocny wysiłek fizyczny, etap najbardziej zbliżony do zumby, podczas którego uwalniają się nasze emocje,
3) stretching inaczej rozciąganie ciała czyli wykonywanie ruchów tanecznych połączonych z pilates i jogą,
4) a na koniec wyciszenie poprzez medytacje pozwalające uwolnić myśli od trosk życia codziennego i znaleźć swój wewnętrzny spokój.

- Wszystkim etapom towarzyszą dźwięki natury, które jeszcze bardziej pozwalają naszemu ciału i umysłowi poczuć się wolno, świeżo i lekko – dodaje Alicja Minkiewicz.

Jak twierdzą instruktorki, NatuSumba doskonale wpływa na samopoczucie psychiczne i kondycję fizyczną. Sprzyja spalaniu kalorii, poprawia koordynacje ruchową, wzmacnia i rzeźbi ciało, wyzwala pozytywną energię.

Już 7 września będzie można wziąć udział w warsztatach NatuSumby, które odbędą się podczas Maratonu Tanecznego realizowanego w CSE Światowid. Maraton rozpoczyna się o godz. 16 i potrwa do 19.30. Impreza jest bezpłatna.

Zajęcia w CT Promyk ruszają od 15 września i do końca miesiąca są bezpłatne. Harmonogram zajęć na stronie www.promyk.elblag.pl od 1 września.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10936
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5649264

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.