Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 14.08.2014 08:51 Miasto:Elbląg Kategoria:Muzyka Autor:Sylwia Warzechowska Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Powalczą o Księżycową Statuetkę
Ola Długosz jest finalistką konkursu Pamiętajmy o Osieckiej (2013) i zdobywczynią I nagrody na XLI Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych Śpiewajmy poezję (2014); fot. - mat. prasowe CSE
Ola Długosz jest finalistką konkursu Pamiętajmy o Osieckiej (2013) i zdobywczynią I nagrody na XLI Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych Śpiewajmy poezję (2014); fot. - mat. prasowe CSE

Siedmioro laureatów, wyszukany repertuar... Jednak zwycięzca może być tylko jeden i to właśnie on zgarnie Księżycową Statuetkę i nagrodę finansową. Już 22 sierpnia rozpoczną się Elbląskie Noce. Festiwal Piosenki Wartościowej.

Pierwszy dzień festiwalu tradycyjnie rozpocznie się koncertem Najlepsi z najlepszych, w którym wezmą udział laureaci najbardziej prestiżowych ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali piosenki artystycznej. O tym do kogo powędruje główna nagroda, tradycyjnie zadecyduje publiczność. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie to łatwy wybór.

Na dziedzińcu Galerii EL zaśpiewa Ola Długosz, która jest finalistką konkursu Pamiętajmy o Osieckiej (2013) oraz zdobywczynią I nagrody na XLI Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych Śpiewajmy poezję (2014). Na Elbląskie Noce wybrała: Część której masz już dość Toma Waitsa oraz Nie będziesz z repertuaru Marka Dyjaka.

Wystąpi także pochodząca z Kruszwicy Marta Kostur. Zdobyła ona Srebrny Prysznic w Radomiu i otrzymała tym samym nominację do tegorocznego Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. Usłyszymy w jej wykonaniu: Epitafium dla Mahalii Jackson Jonasza Kofty oraz Nie opuszczaj mnie Jaquesa Brela.

Miłośnicy piosenki wartościowej usłyszą także Anastazję Simińską, zdobywczynię m.in.: Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Interpretacji Piosenki Aktorskiej w Bydgoszczy, 1. miejsca na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Brzegu oraz 2. miejsca na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Osobistej w Świeciu. Anastazja zaśpiewa Bal u Posejdona oraz Libertango.

Agata Klimczak to kolejna finalistka i laureatka najważniejszych festiwali i konkursów poświęconych piosence artystycznej – m.in. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku (2013 i 2014) i Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie (2012). W jej wykonaniu elbląska publiczność usłyszy Akordeonistę z repertuaru Edith Piaf i Rozmowy domowe Romana Kołakowskiego.

Jedynym mężczyzną podczas koncertu Najlepsi z najlepszych będzie Piotr Dąbrówka, zdobywca m.in. I nagród  podczas 49. Studenckiego Festiwalu Piosenki i Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku. Barman i Monolog niesłyszących się – to męska propozycja repertuaru na ten wieczór.

Nie zabraknie także osób znanych już elbląskiej publiczności. Mowa o Agacie Grześkiewicz z Olsztyna – laureatce OFSS …czy to jest kochanie oraz  Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. Agata zaśpiewa W dziką jabłoń cię zaklęłam Agnieszki Osieckiej oraz Zamęt Anny Achmatowej. W konkursie weźmie udział Irena Melcer zdobywczyni Tukana Złotego i Tukana Dziennikarzy na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Muzyczny wieczór pierwszego dnia Elbląskich Nocy zakończy się koncertem piosenek Andrzeja Zauchy w wykonaniu Krystyny Prońko, Małgorzaty Ostrowskiej, Janusza Szroma oraz laureatów Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy.

Po koncertach przyjdzie czas na solidną dawkę dobrego humoru. 23 sierpnia o dobry nastrój publiczności zadbają kabarety: Nowaki, Słuchajcie, 7minutPo oraz Kabaret Skeczów Męczących. Tego dnia pojawi się elbląski akcent - z kabaretami wystąpi chór Cantata. Elbląskie Noce zakończą się sentymentalnym akcentem, czyli spektaklem Kochaj albo rzuć.

W kasie Światowida tel. (55 611 20 68/76) lub przez serwis internetowy http://www.swiatowid.elblag.pl/pl/rezerwacja-on-line/ można zarezerwować i kupić bilety na Elbląskie Noce.

Na pierwszy dzień, czyli na Festiwal Piosenki Wartościowej oraz koncert piosenek Andrzeja Zauchy, bilety kosztują do 30 do 60 zł. Na Kabareton – od 50 zł do 100 zł , a na spektakl muzyczny - od 35 zł do 80 zł.
 
Patronat honorowy nad Elbląskimi Nocami. Festiwalem Piosenki Wartościowej objęli marszałek województwa warmińsko–mazurskiego Jacek Protas oraz prezydent Elbląga Jerzy Wilk. Sponsor główny Elbląskich Nocy - Grupa LOTOS S.A.

Sponsorzy - Grupa ENERGA, FLSmidth Maag Gear, Kasa Stefczyka, Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., Paters Producent Galanterii Skórzanej, Agencja Ochrony Promet Service, Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o., Grupa Żywiec Browar w Elblągu, Pizzeria - Restauracja Strzecha Elbląg. 

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Elbląg.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10935
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5634698

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.