Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 16.07.2014 12:52 Miasto:Kadyny Kategoria:Sztuki plastyczne / wizualne Autor:Sylwia Warzechowska Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
W Kadynach artystów spotkasz na każdym kroku
fot. mat. prasowe organizatorów
fot. mat. prasowe organizatorów

Zdziwieni mieszkańcy i turyści po prostu zatrzymywali się na ulicy. Niektórzy chwytali za pędzle, by przyłączyć się do wspólnego malowania. Tak było podczas akcji plastycznej w Kadynach, która odbyła się w ramach artystycznego pleneru zorganizowanego przez Centrum Spotkań Europejskich Światowid i Stowarzyszenie Jantar.

- W akcję plastyczną w Kadynach i malowanie na rozłożonych płótnach, w pobliżu bramy wjazdowej na teren folwarku, włączyły się osoby w różnym wieku - mówi Ewa Bednarska - Siwilewicz, koordynatorka pleneru. - Takie działania za każdym razem są inne, bo każda akcja to wydarzenie jednorazowe, które pozwala wyjść poza ustalone granice działań plastycznych i przypisane im miejsce.

Akcja plenerowa okazała się strzałem w dziesiątkę. Artyści malujący na ulicy wzbudzali niemałe zainteresowanie. Każdy chętny mógł przyłączyć się do wspólnego malowania.

- W takim działaniu liczy się osobisty kontakt z pracą i odwaga, bo nie jest łatwo stanąć w uczęszczanym miejscu z pracą, której malowaniu przygląda się spora grupa osób - mówi Ewa Kulicka - Świątek, sołtys Kadyn.

Jak podkreślają organizatorzy, akcje plastyczne to dobra okazja do kształtowania twórczych i otwartych postaw na otaczającą rzeczywistość, w klimacie przygody potrzebnej do przebiegu takich zdarzeń.

Plener jest częścią projektu Śladami kultury - trakt tradycji i tworzywa dofinansowanego ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Starostwa Powiatowego w Elblągu.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10907
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5525071

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.