Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 06.06.2014 08:58 Miasto:Elbląg Kategoria:Teatr Autor:Justyna Kozłowska-Dyrla, in Placówka:Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu
Przy stoliku o sztuce
W sztuce wystąpi Piotr Szejn
W sztuce wystąpi Piotr Szejn

Prezentacja współczesnej dramaturgii w formie czytanej przez aktorów, poprzedzona krótkim wprowadzeniem odnośnie utworu i autora – taka jest formuła spotkań w elbląskim teatrze w ramach popularnego cyklu Scena przy stoliku.

Po prezentacji widownia zachęcana jest do udziału w Dyskusyjnym Klubie Teatralnym prowadzonym przez moderatorów: Hannę Motykę, prezesa Stowarzyszenia Eurofamilia, Dominikę Lewicką-Klucznik, prezesa Stowarzyszenia Alternatywni oraz Tomasza Walczaka, rzecznika prasowego teatru.

- Tym razem pokazana zostanie napisana jest współczesnym językiem sztuka norway.today, która dotyczy problemu alienacji, niedopasowania do rzeczywistości i problemów, jakie z tego wynikają – mów Tomasz Walczak. – To opowieść o dwójce młodych ludzi, którzy poznają się w wirtualnym świecie i umawiają na wspólne samobójstwo.

Autor sztuki – Igor Bauersima – oparł ją na autentycznym zdarzeniu. Przed pięcioma laty prasa opisała samobójstwo Austriaczki i Norwega, którzy poznali się na czacie i razem skoczyli z norweskiego fiordu. Ich historia stała się pretekstem do refleksji o tęsknocie za prawdziwym kontaktem z drugim człowiekiem i zagubieniu we współczesnym świecie. Igor Bauersima, przeczytawszy tę historię w Der Spiegel, postanowił na jej podstawie napisać sztukę teatralną.

Dramat przetłumaczony został na dwadzieścia języków i, również w Polsce, wystawiany był na scenach wielu teatrów. W obsadzie sztuki podczas środowego spotkania (11 czerwca, godzina 17.00, Mała Scena) wystąpią Marta Masłowska jako Julia i Piotr Szejn jako August.

Bezpłatne zaproszenia można odbierać w kasie teatru lub rezerwować telefonicznie 55/641 97 00 wew. 284. 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10992
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5987598

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.