Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 05.06.2014 11:16 Miasto:Frombork Kategoria:Historia i dziedzictwo Autor:inf. nadesł. Placówka:Brak
Śmierć we Fromborku
kadr z materiału filmowego
kadr z materiału filmowego

14 i 15 czerwca w grodzie Kopernika odbędą się interesujące wydarzenia. Będą to: impreza plenerowa Śmierć we Fromborku, V Warmińskie Spotkania z Historią, widowisko historyczne i finisaż ważnej wystawy Mors ianua vitae o chrześcijańskich obyczajach pogrzebowych. Atrakcją specjalną będzie pokaz... średniowiecznej mody grzebalnej.

W sobotę, 14 czerwca, ogrody kanoniczne i Wzgórze Katedralne będzie można odwiedzić w godz. 10-22, a w niedzielę w godz. 10-13. 

Zapraszamy szczególnie w sobotę o godz. 14 na pokaz średniowiecznej mody grzebalnej, połączony z wykładem dr hab. Małgorzaty Grupy i studentów Instytutu Archeologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu - zachęca Jan Brzozecki z Fundacji na Rzecz Warmii i Mazur.

W wydarzeniu wezmą także udział m.in.: przedstawiciele Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu, Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego przy Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej, Regimentu Piechoty Zaciężnej z Malborka, Bractwa Ziemi Elbląskiej oraz Gildii Ziemi Brwinowskiej.

Organizator: Fundacja na Rzecz Warmii i Mazur, współpraca: Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku, Muzeum Archidiecezji Warmińskiej w Olsztynie, Instytut Archeologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. 

***

Wśród eksponatów, które można obejrzeć na wystawie Mors ianua vitae / Śmierć bramą życiasą prawdziwe unikaty, takie jak gotyckie łoże z początku XVI wieku, chorągwie pogrzebowe i przedmioty znalezione przez archeologów w grobach. 

Reportaż z wystawy pokazującej dziedzictwo kulturowe Warmii i Mazur - obiekty związane z obrzędowością pogrzebową kościołów: rzymskokatolickiego i ewangelicko-augsburskiego oraz zabytki z Pomorza i Śląska obejrzysz tutaj

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10989
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5982300

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.