Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 02.06.2014 13:55 Miasto:Olsztyn Kategoria:Teatr Autor:Justyna Kozłowska-Dyrla Placówka:Teatr im. Stefana Jaracza
Teatr nocą

Magia teatru to możliwość wejścia w inny świat. To relacja aktor - widz i bycie częścią spektaklu. A jak magiczne może być odwiedzenie teatru nocą? I jak wyglądałby spektakl stworzony na podstawie opowieści widza? Jeśli jesteś z Olsztyna lub odwiedzisz to miasto w najbliższą sobotę - możesz się o tym przekonać.

Noc Teatru Jaracza to wydarzenie, podczas którego będzie można m.in. zobaczyć kulisy olsztyńskiej sceny, uczestniczyć w pokazie charakteryzacji, wspólnie z aktorami stworzyć "na żywo" spektakl, a nawet spróbować zdać egzamin do Studium Aktorskiego. 

W sobotę, 7 czerwca, od godziny 15:00 do 18:00 co godzinę rozpoczynać się będzie zwiedzanie teatru. Zobaczyć będzie można zarowno miejsca dostępne na co dzień, jak i te ukryte przed widzami - foyer Sceny Dużej, kulisy Sceny Dużej, Muzeum Techniki Teatralnej, malarnię i most techniczny Sceny Margines. Bezpłatne zaproszenia odbiorać można od dziś w kasie teatru. 
Od 18:00 do 19:00 na Scenie Kameralnej rozpocznie się tworzenie spektaklu "na żywo" - publiczność stworzy scenariusz spektaklu opowiadając historię, a studenci razem z chętnymi widzami odgrywać będą sceny. Pieczę reżyserską pełnił będzie Giovanny Castellanos. 

- W prosty sposób pokażemy jak powstaje spektakl, zaprezentujemy możliwości techniczne, dźwięk, światło oraz sposoby ich wykorzystania przy budowaniu emocji w spektaklu - zapewniają organizatorzy. 

Następnie, od 19:00 do 21:00 na Scenie Dużej, zobaczyć będzie można spektakl Czerwona droga do Sabainy, a po nim cztery drużyny składające się z widzów - dowodzonych przez kapitanów ze świata mediów, polityki, sportu i teatru - staną w szranki w rozszyfrowaniu krótkich scenek z najpopularniejszych sztuk teatralnych i produkcji filmowych, które pokażą aktorzy Teatru Jaracza: Paweł Parczewski, Małgorzata Rydzyńska i Cezary Ilczyna.

Przez godzinę (do 22:30) w foyer Sceny Dużej odwiedzić będzie można kąciki teatralne - a tu poznać czym jest charakteryzacja, perukarnia, garderoba, rekwizyty, jak pracuje pracownia malarska.
Ci, którzy marzą o byciu aktorem, będą mogli przetestować swoje umiejętności oraz sprawdzić predyspozycje i poznać kilka ćwiczeń oraz technik wykorzystywanych przez studentów w Studium Aktorskim.
Od 23:00 do północy po olsztyńskjim teatrze oprowadzać będzie Irena Telesz. Z tej atrakcji skorzystać mogą ci, którzy odbiorą bezpłatne zaproszenia w kasie.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10818
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5281065

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.