Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 29.05.2014 12:29 Miasto:Węgorzewo Kategoria:Muzea Autor:Justyna Kozłowska-Dyrla, in Placówka:Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie
Filcowanie i kultywowanie

Nowa strona tradycyjnego rzemiosła to tytuł projektu, jaki realizuje Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie. W pierwszym tygodniu czerwca odbędą się tu warsztaty z filcowania.

Warsztaty – które poprowadzi Agnieszka Jackowiak, kulturoznawca, animator kultury i rzemieślnik prowadząca Pracownię Artystyczną Samograj w Poznaniu – poprzedzi wykład z zakresu historii i tradycji filcowania.

- W czasie warsztatów filcowania uczestnicy zapoznają się z częścią techniki filcowania i charakterystyką akcesoriów oraz zrealizują cykl zajęć praktycznych – informuje Beata Gruszka, kierownik Działu Oświatowego Muzeum Kultury Ludowej. - W ramach zajęć teoretycznych uczestnicy dowiedzą się jak filcuje się wełna, jaka jest historia filcu i tradycyjne azjatyckie wzornictwo, a także jak można współcześnie twórczo wykorzystywać filc.

Zajęcia urozmaici projekcja multimedialna, a wszystkie zajęcia praktyczne poprzedzi przekazanie instrukcji i informacji o danej technice. Zadaniem uczestników będzie samodzielne, ręczne wykonanie przedmiotów użytkowych i dekoracyjnych metodą filcowania na mokro i na sucho.

Podsumowaniem projektu będzie wystawa dokumentująca przebieg warsztatów i efekt końcowy przedsięwzięcia, jaka zaplanowana jest 2 sierpnia podczas XXXVII Międzynarodowego Jarmarku Folkloru w Węgorzewie.

Warsztaty są częścią projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10992
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5987575

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.