Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 23.04.2014 20:47 Miasto:Elbląg Kategoria:Kącik Seniora Autor:Zuzanna Gajewska Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Książkowy FLASH MOB seniorów!

W porannym wpisie obiecaliśmy, że będziemy mieli jeszcze jedną niespodziankę z okazji Światowego Dnia Książki. Oto i ona:

Zapraszamy Was do obejrzenia filmiku z flash moba wykonanego przez seniorów - uczestników warsztatów "Nowi eksperci w nowych mediach" realizowanych w ramach projektu "eKulturalni.pl, czyli kultura w nowych mediach"

Na czym polegała akcja?  Seniorzy zebrali się na elbląskim „Pigalaku” i tam… głośno czytali. Zaczęła jedna pani, potem nie wiadomo skąd :) pojawiła się druga i dołączyła. I kolejna. I następna. I tak grupa seniorek (akurat panów dziś nie było :() promowała wśród elblążan czytelnictwo.

Na koniec panie rozdały przechodniom książki, które czytały, a były to woluminy przyniesione przez mieszkańców miasta do prowadzonego przez redakcję eKulturalni.pl punktu bookcorsingu.

Ciągle zapraszamy do udziału w takiej wymianie książek – regalik z książkami znajduje się naprzeciwko redakcji – w CSE Światowid, na parterze.

Dla naszych seniorów był to oczywiście flashmobowy debiut, wcześniej nawet nie wiedzieli, co kryje się za tą tajemniczą nazwą. Dlatego liczymy na ciepłe przyjęcie. My redakcja – jesteśmy z nich dumni! (PS: Prowadzące warsztaty też na koniec czytały :))

I tak dla wyjaśnienia - za Wikipedią:

Flash mob (ang. dosł. błyskawiczny tłum) – określenie, którym przyjęło się nazywać sztuczny tłum ludzi gromadzących się niespodziewanie w miejscu publicznym w celu przeprowadzenia krótkotrwałego zdarzenia, zazwyczaj zaskakującego dla przypadkowych świadków.

 

Projekt "eKulturalni.pl, czyli kultura w nowych mediach" jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10121
Galerii: 303
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 4008324

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.