Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 15.05.2014 08:26 Miasto:Elbląg Kategoria:Kącik Seniora Autor:redakcja Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Złapać seniora w sieć

Dziś, 15 maja o godz. 11 w auli 07 Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej przy ulicy Lotniczej odbędzie się spotkanie pod hasłem Senior w sieci, podczas którego mowa będzie o kulturze, nowych mediach i miejscu człowieka w tych sferach.

Wykład, który jest częścią projektu eKulturalni.pl, czyli kultura w nowych mediach, rozpocznie prezentacja inicjatyw kulturalnych skierowanych do seniorów, a realizowanych przez samorządową instytucję kultury – Centrum Spotkań Europejskich Światowid. O działaniach placówki na rzecz seniorów opowie jej rzecznik prasowy Edyta Bugowska.

Następnie dr hab. Zbigniew Korsak, profesor nadzwyczajny EUH-E, kierownik Katedry Pedagogiki Społecznej i Pracy Socjalnej, którego tematyką badań naukowych jest m.in. pedagogika społeczna i pedagogika mediów oraz edukacja medialna opowie o miejscu człowieka w świecie nowych mediów.

Na zakończenie wystąpi Zuzanna Gajewska, redaktor portalu społecznościowego eKulturalni.pl. Opowie, w kontekście seniorów, o swojej pracy, czyli tworzeniu i zarządzaniu treściami, a także komunikowaniu się z użytkownikami portalu oraz animowaniu internautów i przenoszeniu ich działań ze świata wirtualnego do rzeczywistego i na odwrót.

- Spotkanie ma pokazać, że uczestnictwo osób dojrzałych w Internecie nie ogranicza się tylko do walki z przełamaniem barier, by korzystać z jego zasobów, ale przede wszystkim ma wskazać im rolę, jaką mogą w sieci pełnić – zachęca Justyna Kozłowska-Dyrla, koordynator projektu. - Uznajemy, że seniorzy z racji posiadanego doświadczenia życiowego mogą pełnić funkcję ekspertów w wielu dziedzinach życia. Stąd do udziału chcemy zaprosić nie tylko seniorów – osoby zrzeszone w Uniwersytecie III Wieku, czy klubach seniora, ale także studentów pedagogiki, którzy będą mogli spojrzeć inaczej na zagadnienia z zakresu komunikacji społecznej i interpersonalnej czy andragogiki.

Wykład jest częścią projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego organizatorem jest CSE „Światowid” w partnerstwie z Elbląską Uczelnią Humanistyczno-Ekonomiczną i Uniwersytetem III Wieku i Osób Niepełnosprawnych.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10064
Galerii: 303
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 3976288

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.