Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 18.04.2014 15:41 Miasto:Elbląg Kategoria:Taniec Autor:Zyta Wrzos Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Walc, macarena, polka – zatańczą najmłodsi

- Bażant to impreza skierowana do dzieci, które rozpoczęły swoją przygodę z tańcem i ich najbliższych, którzy chcą zobaczyć swoje pociechy na parkiecie. To turniej także dla tych, którzy dopiero planują posłać najmłodszych na zajęcia, aby zobaczyli jakie efekty daje kurs tańca – mówią organizatorzy. Turniej Tańca Bażant odbędzie się w sobotę, 26 kwietnia.

Pokazowy Turniej Tańca Bażant organizowany jest, co roku od kilkunastu lat. Na turnieju rodzice i najbliżsi mogą zobaczyć efekty kilkumiesięcznej pracy swoich dzieci. Podczas turnieju prezentują się uczestnicy kursów tańca realizowanych w Centrum Tańca Promyk oraz dzieci, biorące udział w zajęciach tanecznych prowadzonych w elbląskich szkołach i przedszkolach. Imprezie zawsze towarzyszą ogromne emocje, ponieważ jest to pierwsza prezentacja młodych tancerzy przed publicznością. – Duża sala taneczna, światła, głośna muzyka to wszystko powoduje, że dzieci bardzo przeżywają takie występy, a wraz z nimi rodzice – mówią instruktorzy.

Turniej Tańca Bażant jest imprezą biletowaną, ale może na nią przyjść każdy miłośnik tańca. - Zapraszamy wszystkich, również tych rodziców, którzy dopiero zastanawiają się jaką formę zajęć pozalekcyjnych wybrać dla dzieci – mówi Joanna Karpiuk z CT Promyk. – Na Bażancie mogą oni na żywo zobaczyć pełną ofertę Promyka, poczuć klimat proponowanych zajęć i zobaczyć rezultaty uczestników kursów.

Ze względu na zawsze liczną publiczność, w tym roku turniej został podzielony na dwie części. Pierwsza rozpocznie się o godz. 15:30 i będzie bardzo różnorodna. Dzieci zatańczą choreografie w różnych stylach – tańcu współczesnym, nowoczesnym i ludowym.

Druga część o godz. 17:30 utrzymana będzie bardziej w klimacie tańca towarzyskiego. Na turnieju nie zabraknie także dodatkowych atrakcji w postaci pokazów tanecznych pary sportowej z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar. Wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikat tancerza.

Bilet na Turniej Tańca Bażant w cenie 5 zł będzie można zakupić przed turniejem w holu CSE Światowid.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10936
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5659206

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.