Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 16.04.2014 10:37 Miasto:Elbląg Kategoria:Taniec Autor:Zyta Wrzos Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Przyjdź i zobacz jak tańczą

Już za dwa tygodnie do Elbląga przyjadą pary tańca towarzyskiego z całej Polski, by wziąć udział w ogólnopolskich zawodach tanecznych. Na sali sportowej CSE Światowid zaprezentują się tancerze znajdujący się na różnych poziomach zaawansowania tanecznego od maluchów po pary młodzieżowe.
 

Jantar, turniej tańca towarzyskiego, który na stałe wpisał się do ogólnopolskiego kalendarza imprez tanecznych odbędzie się 27 kwietnia 2014 (niedziela). Zawody podzielone są na trzy bloki a cała impreza rozpocznie się o godz. 11.00.

- Kto raz uczestniczył w takich zawodach na żywo, złapie bakcyla – mówią organizatorzy – ta magia strojów, fryzur, makijaży, świateł oraz wdzięk i elegancja tancerzy przyciąga. 

Jedni zafascynowani są dostojnością a jednocześnie lekkością tańców standardowych takich jak walc wiedeński, angielskie inni zmysłowością rumby czy ekspresją jive czyli tańców latynoamerykańskich.

- Każda para chce być zauważona na parkiecie dlatego tancerze prześcigają się w pomysłach na stroje – mówi była tancerka Alicja - Suknie ozdabiane są frędzlami, piórami, mienią się na nich kamienie, które błyszczą w światłach reflektorów. 

Dodatkowo tancerki mają pasujące do stroju ozdoby do włosów, bransolety czy kolczyki. Efektowna prezentacja na parkiecie, czyli oryginalne stroje przyciągają uwagę publiczności a w szczególności sędziów, oceniających zawody. Najważniejszy jest taniec ale odpowiedni strój dodaje pewności siebie.

Dla uczestników zawody to doskonała możliwość sprawdzenia swoich umiejętności oraz okazja do zapoznania się z poziomem tanecznym innych par. Dla publiczności turniej to taneczna rywalizacja pełna ciekawych choreografii, która dostarczy niezapomnianych wrażeń i emocji.

Ogólnopolski Turniej Tańca „Jantar” został dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu oraz przy wsparciu Prezydenta Elbląga.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10936
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5659200

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.