Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 07.04.2014 09:16 Miasto:Elbląg Kategoria:Sztuki plastyczne / wizualne Autor:Edyta Bugowska Placówka:Brak
Wokół twórczej terapii

W piątek, 11 kwietnia w Galerii Manu-el w Bibliotece Szkoły Policealnej im. Jadwigi Romanowskiej odbędzie się otwarcie wystawy pt. Wokół twórczej terapii. Na wystawie znajdą się  prace,  które powstały podczas trwania projektu Twórcza Terapia, rozwijającego pasje artystyczne osób z niepełnosprawnościami w pracowniach plastycznych CSE ŚWIATOWID.

To wystawa o zróżnicowanej tematyce, dominują prace wykonane techniką kolażu i asamblażu, techniki ceramiczne i linoryty. Autorami prac są bardzo twórcze osoby niepełnosprawne, które realizują swoje umiejętności w pracowni ceramicznej i szkła artystycznego w  CSE ŚWIATOWID w  Elblągu.

- Świat, który tak łatwo dzielimy na „sprawnych i niepełnosprawnych”, połączy się tylko wtedy, kiedy wszyscy zrozumieją, jak ważne jest zachowanie prawa do swojej inności – mówi Teresa Miłoszewska, koordynator projektu Twórcza terapia. - Czasem  na poznanie i zrozumienie tego  świata osoby niepełnosprawne, potrzebują  więcej czasu i dodatkowej uwagi, zwłaszcza wtedy, kiedy działania dotyczą realizacji własnych  aktywności, zainteresowań i  twórczych pasji. W twórczości nie ma podziału na sprawnych i niepełnosprawnych.

Podczas wystawy będzie można zobaczyć wybrane prace, które powstały podczas zajęć arteterapeutycznych, prowadzonych przez artystów w ramach projektu Twórcza Terapia.

 - Cieszymy się, że w naszej szkolnej galerii możemy prezentować twórczość osób niepełnosprawnych – dodaje Bożena Konkol, dyrektor szkoły.

Wernisaż wystawy Wokół twórczej terapii odbędzie się w piątek, 11 kwietnia o godz. 16.00 w Galerii Manu-el w Bibliotece Szkoły Policealnej im. Jadwigi Romanowskiej  przy ul. Saperów 14E.  Wstęp wolny.

Projekt Twórcza Terapia współfinansowano ze środków Ministra Kultury  i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10905
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5512266

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.