Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 18.03.2014 14:04 Kategoria:Esej i Felieton Autor:Justyna Kozłowska-Dyrla Placówka:Brak
Seniorzy rządzą w sieci

Internet - środowisko młodych. Ale czy na pewno? A może to właśnie seniorzy mają tu pole do popisu? Bo czego ludzie szukają w sieci, jeśli nie informacji i dobrych rad? A kto ma największe doświadczenie, jeśli nie seniorzy? By im to uświadomić CSE Światowid i portal eKulturalni.pl zapraszają seniorów na zajęcia dotyczące nowych mediów.

Podczas bezpłatnych warsztatów pn. „Nowi eksperci w nowych mediach” seniorzy dowiedzą, że Internet jest narzędziem nie tylko dla młodych ludzi, ale również dla nich.

- Powiemy seniorom, jak wpisywać na forach dyskusyjnych i portalach społecznościowych to, czego potem internauci szukają w wyszukiwarkach. Przekonamy ich, że mogą być nie tylko odbiorcami, ale i twórcami internetowych treści – mówi Zuzanna Gajewska, redaktor portalu eKulturalni.pl i autorka projektu „eKulturalni.pl, czyli kultura w nowych mediach”, którego częścią są warsztaty dla seniorów.

W planach - zajęcia teoretyczne i praktyczne. Poprowadzą je pracownicy redakcji eKulturalni.pl i eŚwiatowid.pl.

- Wprowadzimy seniorów w świat mediów tradycyjnych i elektronicznych, zaprezentujemy strony internetowe skierowane do tej grupy wiekowej, pokażemy im blogi i fora, które mogą ich zainteresować – wymienia Gajewska. - Odbędą się również warsztaty z pisania artykułów, a podczas wydarzeń kulturalnych uczestnicy zajęć będą mogli przemienić się w dziennikarzy i tworzyć treści od początku do końca, czyli od zbierania informacji poprzez napisanie artykułu, po opublikowanie go w "Kąciku seniora" na łamach eŚwiatowid.pl i udostępnienie w mediach społecznościach.

Zajęcia odbywać się będą w terminach ustalonych z uczestnikami na spotkaniu organizacyjnym. Proponujemy cztery spotkania w miesiącu, trwające 2,5 - 3 godziny od kwietnia do czerwca. Przyjmowanie zgłoszeń trwa do 28 marca - pod nr tel. 55 611 20 50 lub e-mailem: redakcja@ekulturalni.pl.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się w sobotę, 29 marca o godzinie 16.00 w CSE Światowid, w redakcji portalu eKulturalni.pl (parter, pokój 28).

W ramach projektu "eKulturalni.pl, czyli kultura w nowych mediach" w późniejszych terminach planowane są jeszcze działania dla innych grup odbiorców: dzieci, młodzieży i rodziców. Podczas warsztatów poruszone zostaną tematy zarówno prezentacji kultury w sieci, jako dziedziny, jak i sposobu zachowywania się w wirtualnej rzeczywistości, kultury osobistej i przestrzegania prawa i zasad netykiety.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Redakcja portalu eKulturalni.pl

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11047
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 6054809

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.