Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 12.03.2014 12:26 Miasto:Elbląg Kategoria:Sztuki plastyczne / wizualne Autor:Edyta Bugowska Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Dobro - podaj dalej! Być jak Jan Paweł II

Wielkimi krokami zbliża się czas kanonizacji Jana Pawła II, z tej okazji Centrum Spotkań Europejskich ŚWIATOWID zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym pt. Dobro - podaj dalej! Być jak Jan Paweł II. Prace można przesyłać do końca marca.

Z okazji zbliżającej się kanonizacji Jana Pawła II pragniemy wyrazić naszą wdzięczność za dar, jakim była możliwość życia w czasach Jego pontyfikatu.

- Chcemy, aby nie tylko czasy pontyfikatu, lecz całe życie Jana Pawła II, jego usposobienie czy poczucie humoru było inspiracją dla pokolenia młodych – wyjaśniają organizatorzy. - Dlatego zadaniem osób biorących udział w konkursie jest stworzenie pracy, która ma pokazać przykłady, jak można podążać za słowami Jana Pawła II, czyniąc dobre uczynki, kiedy ma się kilka lub kilkanaście lat.

Dopuszczalne w konkursie techniki to: malarstwo, grafika, collage, rysunek. Organizatorzy proszą o nie przysyłanie prac w technikach nietrwałych, np. wyklejanych makaronami, kaszami, plasteliną itp. Minimalny format prac to A3, zaś maksymalny format prac: płaskich – 100x70 cm. Uczestnik konkursu może przedstawić maksymalnie jedną pracę.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz ośrodków szkolno-wychowawczych z województwa warmińsko-mazurskiego. Prace będą oceniane w następujących kategoriach wiekowych: I kategoria – klasy I – III SP, II kategoria – klasy IV– VI SP, III kategoria – gimnazjum, liceum. W każdej kategorii przyznana zostanie nagroda główna i trzy wyróżnienia. Nagrodzone, wyróżnione i zakwalifikowane prace będzie można oglądać na wystawie w CSE ŚWIATOWID. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej www.swiatowid.elblag.pl.

Termin składania prac to 31 marca (decyduje data wpłynięcia pracy do CSE ŚWIATOWID). Prace prosimy przesyłać na adres Organizatora (Centrum Spotkań Europejskich ŚWIATOWID w Elblągu, Pl. K. Jagiellończyka 1, 82-300 Elbląg) z dopiskiem: Konkurs plastyczny Dobro – podaj dalej!

Regulamin konkursu dostępny pod linkiem: http://swiatowid.elblag.pl/pl/aktualnosci/konkursy/dobro-podaj-dalej-byc-jak-jan-pawe-ii/.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10989
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5982341

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.