Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 30.01.2014 12:32 Miasto:Elbląg Kategoria:Społeczeństwo Autor:Justyna Kozłowska-Dyrla Placówka:CSE Światowid
Co było, co będzie?
Jesteśmy nie tylko w internecie, nasza redakcja znajduje się w budynku CSE Światowid w Elblągu.
Jesteśmy nie tylko w internecie, nasza redakcja znajduje się w budynku CSE Światowid w Elblągu.

Ostatnie dni stycznia są też ostatnim dzwonkiem na podsumowanie ubiegłego roku. Redakcja gazety eŚwiatowid.pl i portalu eKulturalni.pl wykonała więc bilans tego, co udało nam się zrobić i tego, co jeszcze do zrobienia będzie.

W 2013 r. redakcja opublikowała na stronie gazety eŚwiatowid.pl łącznie 836 informacji, w tym 212 materiałów telewizyjnych i 150 radiowych. Rozpoczęto realizację materiałów telewizyjnych pt. Kilka minut dla regionu – audycji z gościem, z którym rozmawiamy o działalności samorządu województwa warmińsko-mazurskiego; opublikowano łącznie 12 odcinków tej audycji tematycznej.

W cyklu rozmów radiowych Poeci jesieni i Poetycki Elbląg zaprezentowane zostały sylwetki i twórczość elblążan – powstało łącznie 14 nagrań. W drugim półroczu pojawił się też cykl artykułów o charakterze publicystyki historycznej – 8 publikacji pn. Kartka z kalendarza.

Gazeta objęła także kilka patronatów medialnych – w tym m.in. nad projektem Warmia Folk w ramach kampanii Warmia Rebelia Kultury  i konferencją Bitwa Morska na Zalewie Wiślanym - koncepcja produktu turystycznego. Materiały te znaleźć można korzystając z wyszukiwarki gazety, u góry strony.

Działalność „na dobre” rozpoczął portal eKulturalni.pl i tym, samym zaczęliśmy działać w celu animowania internautów. W 2013 r. na stronie eKulturalni.pl ukazało się łącznie 1797 artykułów przygotowanych przez redaktor prowadzącą i członków społeczności eKulturalnych.

To pierwszy rok działania portalu kulturalnego eKulturalni.pl i to tworzenie społeczności i jej aktywizacja w Internecie była największym wyzwaniem redakcji. Dzięki utworzeniu portalu na bazie gazety jej treści wzbogaciły się o dziennikarstwo obywatelskie – w 2013 r. opublikowano 14 artykułów nadesłanych do redakcji.

Redakcja, mimo że jej zadaniem jest prowadzenie działalności medialnej i informacyjnej, aktywnie pozyskuje środki ministerialne na realizację nie tylko materiałów filmowych czy radiowych publikowanych w gazecie, ale także na przeprowadzanie inicjatyw skierowanych do różnych grup społecznych. Złożone w listopadzie wnioski o dofinansowanie skierowane do MKiDN zostały pozytywne rozpatrzone i wysoko ocenione – projekt, którego autorką jest redaktor naczelna Agnieszka Jarzębska pozwoli podjąć na forum regionu ważny problem złego stanu zachowania architektury na Żuławach. Projekt napisany został we współpracy z blisko 20 ekspertami z muzeów, urzędów ochrony zabytków, przedstawicielami organizacji pozarządowych.

Z kolei redaktor portalu eKulturalni.pl Zuzanna Gajewska realizować będzie projekt z zakresu edukacji medialnej i informacyjnej, który obejmować będzie warsztaty dla młodzieży i seniorów oraz inicjatywy łączące wirtualny świat eKulturalnych ze światem rzeczywistym. Działania rozpoczną się w marcu.  

O szczegółach obu projektów będziemy informować na naszych stronach. 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10870
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5414490

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.