Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 31.01.2014 10:10 Miasto:Elbląg Kategoria:Film / Media Autor:Edyta Bugowska Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Nowości w kinie ŚWIATOWID

Na ekrany kina ŚWIATOWID dziś, 31 stycznia wchodzą trzy nowe filmy – dwa z wieloma nominacjami do tegorocznych Oscarów – Sierpień w hrabstwie Osage oraz Zniewolony oraz premierowo, animacja Piłkarzyki rozrabiają z gwiazdorskim dubbingiem.

SIERPIEŃ W HRABSTWIE OSAGE

To film, który nie unikając wzruszeń opowiada uniwersalną historię o rodzinnych więzach. Jest w nim przejmująca prawda, ale także wielka nadzieja na to, że wspólnie przeżywany kryzys stanie się dla bohaterek wstępem do rozwiązania dawnych konfliktów. Ten obraz powstał na podstawie nagrodzonej Pulitzerem sztuki Tracy’ego Lettsa, która okazała się również hitem na Broadwayu. Ten sam autor przerobił go na pełen emocji i dramaturgii scenariusz filmowy wprost stworzony dla aktorskich gwiazd. A tych na planie nie brakuje. 

W fenomenalnej obsadzie, obok Meryl Streep i Julii Roberts, znaleźli się także Ewan McGregor, Chris Cooper, Sam Shepard, Benedict Cumberbatch i Juliette Lewis.

ZNIEWOLONY

Jest rok 1841. Na północy Stanów Zjednoczonych już od lat czarnoskórzy obywatele cieszą się wolnością. Jednak w stanach południowych wciąż panuje niewolnictwo. Mieszkający w Waszyngtonie Salomon Northup – czarnoskóry wolny i wykształcony człowiek, ojciec dwojga dzieci, szczęśliwy mąż i szanowany obywatel – zostaje podstępem porwany i sprzedany handlarzom niewolników. Tak rozpoczyna się trwająca 12 lat dramatyczna i niezwykła odyseja człowieka, który wbrew otaczającej go brutalnej rzeczywistości próbuje przetrwać i nigdy nie stracić nadziei na wolność. 

PIŁKARZYKI ROZRABIAJĄ 

Kiedy niepozorny chłopiec będzie musiał uratować swoje miasteczko przed niesympatycznym mistrzem piłki nożnej Ace, pomocną dłoń podadzą mu... piłkarzyki! Figurki z jego ukochanej gry ożyją i stworzą drużynę, która rozegra decydujący mecz o przyszłość miasteczka. Dzięki małym, ale niezwykle rozgadanym i żywiołowym graczom chłopiec pozna siłę przyjaźni i współpracy, a także w końcu będzie musiał... dorosnąć. Czy zespół, który zbierze, będzie miał szansę wygrać z zawodowcami? Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe!

W znakomitym dubbingu usłyszymy głosy Jacka Bończyka, Radosława Pazury, Jarosława Boberka, Dariusza Szpakowskiego, Tomasza Zimocha czy Arkadiusza Jakubika.

Film Sierpień w hrabstwie Osage w kinie ŚWIATOWID od 31 stycznia do 6 lutego, filmy Zniewolony i Piłkarzyki rozrabiają od 31 stycznia do 13 lutego. Cena biletu: 14 zł normalny i 12 zł ulgowy. W poniedziałki bilety na wszystkie seanse tylko po 11 zł.

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10812
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5273028

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.