Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 28.01.2014 11:52 Miasto:Olsztyn Kategoria:E-KULTURA TV Autor:Krzysztof Chaja Agnieszka Jarzębska Placówka:Teatr im. Stefana Jaracza
Dobrze rozpędzony teatr - zobacz!
kadr z materiału filmowego
kadr z materiału filmowego

Trzymanie obranego kursu - nie zbaczanie ani w lewo, ani w prawo - zapowiada Janusz Kijowski, który właśnie rozpoczął nową kadencję na stanowisku dyrektora Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. 

Zdaniem szefa olsztyńskiej sceny i reżysera, współczesnemu teatrowi grożą: "ześliźnięcie się w akademizm, w tradycyjną formę uprawiania tej sztuki, w skansen teatralny, a z drugiej strony - ześliźnięcie się w nadmierny awangardyzm, nie liczący się z widzem". Janusz Kijowski nie zamierza zapominać o "widzu mieszczańskim", chciałby aby znalazł on w repertuarze Teatru im. Jaracza "swoje" spektakle.

- Mamy szczęście mając do dyspozycji budynek wyremontowany dzięki Unii Europejskiej i wyposażony w nowoczesne urządzenia. Na trzech zawodowych scenach możemy prezentować zróżnicowany repertuar - powiedział dyrektor w minioną środę, 22 lutego, na uroczystości wręczenia nominacji na stanowiska szefom czterech wojewódzkich instytucji kultury. - Dużą wagę przywiązuję do działań edukacyjnych. Nasze Studium Aktorskie weszło w 4-letni tryb nauczania, realizujemy również inne formy edukacji. Ile teatru w teatrze? - To pytanie, które zawsze sobie stawiam. Zależy mi na teatrze, który nie tylko wystawia spektakle, ale też animuje rozmowy o teatrze, wokół niego i rozmowy o społeczeństwie - dodał Janusz Kijowski.  

This text will be replaced

 

Warto obejrzeć rozmowę z Anną Wasilewską z Zarządu województwa warmińsko-mazurskiego - tutaj, a także z dyrektorem Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu Antonim Czyżykiem - tutaj.

 

Realizacja: Agnieszka Jarzębska

Zdjęcia, montaż: Krzysztof Chaja

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11972
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11142416

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.