Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 20.01.2014 12:51 Kategoria:Społeczeństwo Autor:Zuzanna Gajewska Placówka:Brak
eKulturalni piszą: coraz więcej

O książkach, filmach, kulturze. A także dzielą się swoją twórczością i to dosłownie – przekazują na nagrody w konkursach swoje dzieła. W ciągu ostatnich kilku tygodni przesłali nam wiele ciekawych i wartościowych tekstów. Tu odeślemy do wybranych treści, ale jest ich znacznie więcej.

Na początek zapraszamy do zapoznania się z recenzjami literatury. Tutaj jednym ze znawców tematu jest Mała Mi, która ostatnio polecała czytelnikom trylogię „Przegląd końca świata” (Mira Grant). Powiedziała nam już, co myśli o pierwszej części "Feed" (tutaj) i drugiej „Deadline” (tu). Czekamy na trzecią opinię.

Recenzencki czyta i recenzuje dużo, a ostatnio otworzył (a raczej otworzyła, bo to przedstawicielka płci pięknej jest) się na audiobooki,  swoje odczucia po „przeczytaniu” „Żółtych ptaków” (Kevin Powers) wyraziła we wpisie dla zalogowanych. Niezalogowani mogą zapoznać się z jej zdaniem m.in. na temat książki pt. "Ukryte Żądze" Samanthy Hayes - o tutaj.

Natomiast Rojek pochyla się nad polskimi autorami i zaprasza nas na „bezcenne chwile z Rafaelem”, czyli recenzję „Bezcennego” Zygmunta Miłoszewskiego - przeczytaj.

Nefmi reprezentuje głos nastolatków, więc poleca nam literaturę dla młodzieży np. Król Kruków – tutaj, co nie znaczy, że nie sięga po klasykę – np. po Agathę Christie tutaj przeczytacie, co myśli o "I nie było już nikogo".

Jeśli od książek wolicie filmy, zapraszamy do zapoznania się z opiniami na Pięknej, która – żeby nie było - książki też recenzuje. Ale ostatnio  zachęcała nas do obejrzenia filmów KamerdynerPrzed północą i serialu "Zapiski młodego lekarza"

W świat kina zabrała nas także Przeglądarka wypowiadając się o filmie "Sześć razy Emma", ale spojrzała również na kulturę z tej innej strony – społecznej, pytając czy jest moda na obcą kulturę, a konkretnie na męża cudzoziemca – polecamy.

Aktywne są również Sylwia i Dominika, choć dziewczyny skromnie podzielą się swoimi opiniami czy twórczością raczej wśród zalogowanych. Więc jeśli macie ochotę przeczytać recenzje lub opowiadanie Sylwii i zobaczyć prace Dominiki zapraszamy na ich profile (po kliknięciu na imię, ale trzeba się zalogować).

Tworzy także Magdalena, autorka książki „Imperfect”, która na łamach portalu eKulturalni.pl podzieliła się swoją historią, związaną z wydaniem debiutanckiej książki. Mamy też pasjonatów rękodzieła i kulinariów, którzy służyli radą w artykułach tematycznych. Np. tutaj, tu i tu

eKulturalni chcą też dzielić się swoją twórczością w sensie dosłownym, przekazując swoje prace (np. książki) na nagrody w konkurach. Będzie można u nas zdobyć książkę "Imperfect" Magdaleny Ganowskiej, tomik poetycki Tomasza Walczaka czy książkę redaktor Zuzanny Gajewskiej, prywatnie na portalu działającej jako Szufladopółka.  Więcej informacji tutaj.

Jeśli Ty również tworzysz i/lub lubisz pisać o kulturze - zapraszamy. A jeśli należysz raczej do obserwatorów - czytaj teksty innych, oceniaj je, komentuj. Przekaż informacje o nas dalej. Twórz z nami internetową społeczność kulturalnych pasjonatów. Zostań eKulturalny.

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11136
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 6908810

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.