DNNMasters MPUS-Xtreme is running in evaluation mode. Please purchase license on www.dnnmasters.com

 
 
 
 
Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 27.11.2013 14:26 Miasto:Elbląg Kategoria:Społeczeństwo Autor:Edyta Bugowska Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Przedświąteczne zakupy na Jarmarku

Już w najbliższą sobotę, 30 listopada w Światowidzie odbędzie się Jarmark Wyrobów Artystycznych SztukaTERRiA. Będzie można zaopatrzyć się w produkty żywności naturalnej, takie jak chleby, miody, wędliny czy konfitury, a także w niebanalną biżuterię, dodatki do domu czy ozdoby świąteczne. Najmłodsi będą mogli własnoręcznie ozdobić świąteczne figurki.

Warmińsko-Mazurski Jarmark Wyrobów Artystycznych  SztukaTERRiA odbędzie się w sobotę, 30 listopada od godz. 11.00 do 17.00 w sali widowiskowo-sportowej oraz w holu dolnym Światowida. Zaprezentuje się na nim pięćdziesięciu wystawców, którzy pochodzą m.in. z Elbląga, Olsztyna, Lidzbarka Warmińskiego, Giżycka, Białegostoku, Iławy czy Nidzicy.

Na  sali sportowo-widowiskowej stanie czterdzieści stoisk z wyrobami rękodzielniczymi i rzemiosłem. Wśród nich znajdą się ozdoby świąteczne, dekoracje, upominki, zabawki, obrazy, rzeźba, ceramika, biżuteria, wyroby z gliny, frywolitki, origami, torebki, pocztówki itp. Na dolnym holu CSE Światowid na dziesięciu stoiskach będzie można kupić  produkty żywności naturalnej, a wśród nich m.in. wędliny, miody, domowe wypieki, chleby, syropy naturalne, dżemy i konfitury.  

Dodatkowo organizatorzy zaplanowali również  zajęcia plastyczne dla dzieci. Odbędą się one w holu głównym CSE Światowid i potrwają do 11.00 do 15.00. Najmłodsi będą mogli samodzielnie ozdobić świąteczne figurki.

To już trzecia edycja Jarmarku, który przede wszystkim ma na celu zaprezentowanie przedmiotów sztuki rękodzielniczej oraz produktów żywności naturalnej. Inicjatywa stanowi doskonałą okazję do promocji twórców ludowych przede wszystkim z województwa warmińsko-mazurskiego, podkreślenia walorów regionu oraz propagowania wśród odwiedzających nowych zainteresowań artystycznych. 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Edyta Bugowska

tel 55 611 20 63

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 12897
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 15474956

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 63

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.