Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 04.11.2013 16:16 Kategoria:Esej i Felieton Autor:eKulturalni, zg Placówka:Brak
eKulturalni piszą: recenzje

Ostatnio wśród eKulturalnych pojawia się coraz więcej moli książkowych.  O tym, co właśnie przeczytali piszą najczęściej na swoich blogach, ale opinią dzielą się też z użytkownikami naszego portalu, a co za tym idzie z czytelnikami gazety eŚwiatowid.pl

A najciekawsze jest to, że ostatnio publikowane recenzje dotyczą dzieł polskich autorów. Co nie znaczy, że o książkach zagranicznych twórców wiedzieć nie chcemy. Ale ciekawy zbieg okoliczności, musicie przyznać.

„Mam wrażenie, że zanim sięgnęłam po książkę, byłam w głębokim śnie, który ciągnął się przez wiele miesięcy, a może i nawet lat w moim życiu. Kiedy dobrnęłam do epilogu, stałam się inna” – pisze Recenzencki o książce  Magdaleny Witkiewicz „Zamek z piasku”. Chcecie więcej? Pełna recenzja tutaj.

Skrzat z kolei opisuje „Podpalacza” Wojciecha Chmielarza:

„Kim jest podpalacz? Na pewno osobą, która w swoich czynach może upatrywać osiągania silnych doznań, podniecenia, spełnienia się. Ale przede wszystkim "Podpalacz" to dobry kryminał” – zaciekawieni? Czytajcie dalej tutaj.

„Jakie to szczęście dla dzieci i ich rodziców (może zwłaszcza dla tych drugich), że powstają takie książki. Książki mądre, poruszające ważne, choć trudne tematy, a napisane w taki sposób, że niejeden dorosły zapewne nieraz poczuł już ulgę, posiadając je w swojej biblioteczce. Są to książki dające a) odpowiedzi na niełatwe pytania, których dzieciom, poprzez ich ciekawość, naturalną chęć poznawania otaczającego je świata, nie brakuje oraz b) podpowiedzi jak należy z tymi dziećmi rozmawiać, by nauczyć ich podejmowania samodzielnych decyzji – nieuniknionych w życiu nawet tak młodych osóbek. Takie właśnie książki obejmuje seria stworzona przez Małgorzatę Danutę Kłaczyńską pt. Ważne rozmowy Krysi o świecie". Całą recenzję naszej użytkowniczki i autorki bloga naPIĘKNEJ możecie przeczytać tutaj.

Na portalu eKultrualni.pl do swoich ulubionych lektur zapraszają jeszcze między innymi: Nefmi czy Sylwia.

Jeśli ty również chcesz spróbować swoich sił w dziennikarstwie obywatelskim, nie zwlekaj  - załóż konto i wysyłaj do nas swoje teksty ( o tematyce szeroko pojętej kultury ).

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11047
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 6054775

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.