Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 26.09.2013 11:40 Miasto:Elbląg Kategoria:Społeczeństwo Autor:Paulina Łuczak Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Spotkania ze sztuką, twórczością i drugim człowiekiem
Vołosi - jedna z gwiazd imprezy. Fot.: Dominika Szczech, mat. prasowe organizatora
Vołosi - jedna z gwiazd imprezy. Fot.: Dominika Szczech, mat. prasowe organizatora

Szykują się cztery dni wypełnione wrażeniami artystycznymi, empatią, pozytywną energią i pasją. Bez barier, bez ograniczeń, bez podziałów na pełnosprawnych i niepełnosprawnych. Międzynarodowe Spotkania Artystyczne rozpoczną się 20 listopada.

Międzynarodowe Spotkania Artystyczne to impreza integracyjna, w której co roku biorą udział osoby z Polski i zagranicy. W programie wydarzenia są koncerty, spektakle, warsztaty artystyczne, filmy dokumentalne, spotkania integracyjne, konferencja, wystawy plastyczne i fotograficzne. MSA to szczególna okazja do promowania kultury polskiej.

 – Udział w Spotkaniach służy budowaniu płaszczyzny komunikacji międzyludzkiej. Każda edycja to prawdziwa fuzja inspiracji, dźwięków, wrażeń, i emocji. Dotychczas mieliśmy przyjemność gościć wiele niezwykłych osób, wiele indywidualności. To ich energia stanowi o niepowtarzalnym charakterze Spotkań - mówi Teresa Miłoszewska, organizatorka przedsięwzięcia.

W tym roku nie zabraknie wrażeń muzycznych. Siódmą edycję imprezy otworzą dwa koncerty. 20 listopada zagra November Project. To grupa młodych ludzi, tworzących zespół integracyjny. W jego skład wchodzi dwunastu muzyków, dla których nie ma granic, takich jak wiek, zainteresowania muzyczne, niepełnosprawności. Motto zespołu brzmi: Wszyscy jesteśmy specjalnej troski. Jego członkowie tworzą muzykę, którą sami określają jako "dziarskie reggae”. Autorem większości tekstów jest charyzmatyczny wokalista Paprodziad (który jest też członkiem zespołu Łąki Łan) – człowiek o niespożytej aktywności i magnetycznym głosie.

Pozytywna energia przekazywana przez grupę podczas koncertów swoim oddziaływaniem obejmuje nie tylko fanów reggae. Zespół koncertował w wielu klubach m.in. w Warszawie, Lublinie, Dobrym Mieście i Krakowie. Na koncie ma wspólne występy z Urszulą Dudziak, Michałem Urbaniakiem, Miką Urbaniak, Henrykiem Miśkiewiczem, Mateuszem Pospieszalskim czy Andrzejem Smolikiem.

21 listopada zagrają Vołosi. Przedstawiciele world music w swojej twórczości łączą "świat nut” ze światem improwizacji, muzykę klasyczną z folkiem i nutą karpacką. Zespół otrzymał liczne nagrody, odniósł sukcesy podczas Festiwalu Polskiego Radia Nowa Tradycja (Grand Prix, Nagroda im. Czesława Niemena, Nagroda Publiczności i nagroda dla najlepszego instrumentalisty) oraz w konkursie Europejskiej Unii Radiowej EBU na najlepszy europejski utwór world music 2011 (Grand Prix). Vołosi zagrali m.in. na prestiżowym festiwalu world music w Rudostadt, a także na Chanterelle Festival w Gołuchowie, ArtGene i ArtZona w Tbilisi, ArtPole na Ukrainie i w wielu innych miejscach.

7. Międzynarodowe Spotkania Artystyczne, które organizują: Centrum Spotkań Europejskich Światowid i Stowarzyszenie Kulturalne Viva art, odbędą się w dniach  20–23 listopada. Więcej informacji: msa.swiatowid.elblag.pl . Patronat honorowy: marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Jacek Protas.

Wydarzenie realizowane jest ze środków ministra kultury, w ramach Programu Edukacja - priorytet Edukacja kulturalna, ze środków samorządu województwa, Urzędu Miejskiego w Elblągu i własnych.

 

Portal Kulturalny Warmii i Mazur eswiatowid.pl jest patronem medialnym 7. Międzynarodowych Spotkań Artystycznych

 

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11108
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 6251393

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.