Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 16.08.2013 14:35 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:Paulina Łuczak Placówka:CSE Światowid
Na Dziedzińcu Galerii El zaśpiewa Mela Koteluk

Lirycznie i rockowo, subtelnie, lecz niebanalnie…Takie brzmienia zagoszczą w piątkowy wieczór na Dziedzińcu Galerii El. W ramach Elbląskich Nocy, 23 sierpnia, wystąpi Mela Koteluk, młoda, niezwykle utalentowana wokalistka, najgłośniejszy debiut ostatnich lat.

Kompozycje Meli wymykają się zaszufladkowaniu. Subtelne, ale nie pozbawione odrobiny zadziorności. O ich wyjątkowości stanowi charakterystyczna barwa głosu wokalistki. Ze względu na jego brzmienie, Melę  przyrównywano niejednokrotnie do Kasi Nosowskiej. Artystka wymyka się jednak jakimkolwiek porównaniom. Twórczość Meli to zjawisko o oryginalnym, odrębnym charakterze.

Debiutancka płyta artystki - Spadochron zdobyła szerokie uznanie tak krytyków, jak i publiczności. Na album złożyły się rozpoznawalne piosenki, o których uroku świadczy fakt, że rozbrzmiewają zewsząd: od radiostacji przez autobusy, kawiarnie czy nawet…miejsca pracy. A kiedy piosenka cichnie… to dalej można usłyszeć kogoś podśpiewującego pod nosem na przykład: Stale płynne

O tym, że Mela, mimo młodego wieku jest artystką bardzo dojrzałą i profesjonalną świadczy chociażby jej współpraca z  gwiazdami takimi, jak: Czesław Mozil, Gaba Kulka czy legendarna grupa Scorpions. 

Mela Koteluk została w tym roku nagrodzona Fryderykiem 2013 w kategoriach Artysta Roku i Debiut Roku. Jest również laureatką Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego 2012.

Na koncercie podczas Elbląskich Nocy na fanów Meli, którzy z niecierpliwością oczekują już na kolejną płytę czeka prawdziwa gratka. Będzie można usłyszeć również najnowsze piosenki Meli, których premiera w postaci podwójnego singla Wielkie nieba / To Trop miała miejsce w końcu czerwca w cyfrowych sklepach muzycznych.

Występ Meli poprzedzą: Najlepsi z Najlepszych - Laureaci Ogólnopolskich Festiwali Piosenki. Twórcza, muzyczna rywalizacja w najlepszym wydaniu, w której  wykonawcy konkurować będą o Księżycową Statuetkę - nagrodę dlaNajlepszego z najlepszych oraz nagrodę finansową ufundowaną przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Wybór laureata zostanie podyktowany decyzją publiczności.

 
Elbląskie Noce. Festiwal Piosenki Wartościowej – Koncert Najlepsi z Najlepszych i występ Meli Koteluk – 23 sierpnia, godz. 19.00, Dziedziniec Centrum Sztuki Galeria El. Ceny biletów od 10 do 50 zł. Program Elbląskich Nocy  dostępny tutaj:

http://www.swiatowid.elblag.pl/noce/index1.php?pid=33.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11086
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 6146232

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.