Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 15.08.2013 10:52 Miasto:Elbląg Kategoria:Muzyka Autor:Justyna Kozłowska-Dyrla, in Placówka:Elbląskie Towarzystwo Kulturalne
Ostatni w sezonie Letni Salon Muzyczny

Ich muzykę usłyszeć można w filmach Był jazz, Vabank, czy Seksmisja, byli pierwszym polskim zespołem jazzowym, który w 1975 roku otrzymał złotą płytę – mowa o zespole Old Timers, który w polskim jazzie tradycyjnym jest symbolem i legendą. Muzycy wystąpią na ostatnim już koncercie XVI Letniego Salonu Muzycznego w elbląskiej Bażantarni.

Old Timers powstał w 1965 r. w Warszawie, a już rok później zdobył pierwszą nagrodę w konkursie Złotej Tarki – imprezie towarzyszącej festiwalowi Jazz Jambore. I tak dwa kolejne lata, przez co stał się pierwszym trzykrotnym zdobywacą tego trofeum.
Swoją renomę zespół potwierdzał podczas wielokrotnych występów na znanych imprezach jazzowych w Polsce i poza jej granicami – chyba nie ma kraju w Europie, gdzie zespół by nie występował, ich muzykę można było usłyszeć na koncertach i festiwalach europejskich, a nawet w Indiach (festiwal Jazz Yatra).

Poza występami scenicznymi Old Timers uczestniczył także w realizacji spektaklu Opera za trzy grosze w warszawskim teatrze Ateneum, oraz w licznych programach telewizyjnych. W ponad 40-letniej działalności skład zespołu ulegał zmianom, ale zawsze członkami grupy byli i są muzycy reprezentujący najwyższy poziom artystyczny.
W niedzielnym koncercie, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 18 sierpnia o godzinie 17.00 w muszli koncertowej w Bażantarni zespół wystąpi w składzie: Zbigniew Konopczyński (puzon), Jerzy Galiński (klarnet), Jerzy Kuszakiewicz (trąbka), Paweł Tartanus (banjo/vocal), Andrzej Zielak (kontrabas), Bogdan Kulig (perkusja), Wojtek Kamiński (fortepian).

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Letni Salon Muzyczny jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miejskiego w Elblągu.
Partnerzy, to ZAW „STOART” i Stowarzyszenie Muzyczne „Forza".

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11088
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 6185163

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.