Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 14.08.2013 08:19 Miasto:Elbląg Kategoria:Historia i dziedzictwo Autor:Justyna Kozłowska-Dyrla, in Placówka:Muzeum Archeologiczno - Historyczne
Brama do przeszłości i WieżoGra

W wakacje w Bramie Targowej znajdującej się na Starym Mieście w Elblągu odbywają się wakacyjne animacje historyczne, podczas których muzealnicy przenieść nas mogą w dawne czasy i prezentują dawne gry i zabawy. To działanie przeznaczone dla turystów i mieszkańców Elbląga. Każdego dnia zajęć, o godz. 12.30, odbywa się też oprowadzanie chętnych po Bramie Targowej z opowieścią legendy o Piekarczyku.

Do piątku w Bramie Targowej można uczestniczyć w zajęciach pod hasłem WieżoGra, czyli sprawdzić się w dziesiątkach gier planszowych - głównym ich motywem i tematem jest historia Polski. 
 
- W tym tygodniu, w godzinach od 10 do 13, prowadzący zajęcia elbląscy muzealnicy zapraszają chętnych do spędzenia kilku chwil przy grach, rozwijających patriotyzm i uczących historii poprzez zabawę i rywalizację - informuje Tomasz Gliniecki, kierownik działu edukacji i promocji muzeum w Elblągu. 

Podczas zajęć w Bramie Targowej dostpne będą takie gry jak: Ryzykanci, Spacer po Żyrardowie, Orzeł i Gwiazda, Mare Balticum,, Magnum Sal, Monopoly Polska, Monopoly Warszawa, The First Word War, Pamięć 39, 303, Kolejka, Pan tu nie stał, Awans – zostań marszałkiem Polski, Wiochmen 2, Hodowla Zwierzątek, Mali Powstańcy, Na Grunwald, Legendy Polskie
 
Organizatorzy spotkań z przeszłością przypominają też o poniedziałkowych opowieściach dla urlopowiczów – w kolejny poniedziałek, 19 sierpnia, o godz. 10.30 mowa będzie o Franza Komnicka samochodach z Elbląga, a 26 sierpnia tematem opowieści będą elbląskie ślady z września 1939 roku. Obydwa spotkania poprowadzi Tomasz Gliniecki.
 
Brama do przeszłości jest działaniem przygotowanym wspólnie przez Departament Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Elblągu oraz Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10982
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5971410

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.