Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 09.08.2013 14:50 Miasto:Elbląg Kategoria:Film / Media Autor:Paulina Łuczak Placówka:CSE Światowid
Kino dla ochłody i przeciw deszczowi

Jak przetrwać kaprysy pogody, która przynosi upały a następnie ochłodzenie? To zadanie trudne dla wszystkich, nie tylko dla meteopatów. Niezależnie czy słońce czy deszcz – warto na chwilę zapomnieć o warunkach atmosferycznych w klimatyzowanej sali kina.

Idealny plan na walkę z falą upałów to zdjąć okulary przeciwsłoneczne, nie słuchać synoptyków, zagłębić się w wygodnym fotelu i poczuć magię dużego ekranu. Tym bardziej, że w kinie „Światowid” kilka nowości, które nie pozostawią widza obojętnym…Plan nie straci na aktualności nawet jeśli nastąpi… ochłodzenie i zacznie padać.

Jednak aby różnica temperatur nie spowodowała zbytniego ochłodzenia i w konsekwencji nie zaszkodziła –  mile widziane są podnoszące temperaturę fascynująca fabuła i dowcip. Zapewni je film animowany „Sklep dla samobójców” – niezwykła, przepełniona czarnym humorem animacja  Patrice’a Leconte’a o dość oryginalnym rodzinnym biznesie. W szarym depresyjnym mieście, odbierającym mieszkańcom chęci do życia – sklep dla samobójców należący do rodziny Tuvache prosperuje świetnie.  Wszelki asortyment służący odbieraniu sobie życia sprzedaje się na pniu, a klientów nie ubywa… Cóż jednak zrobić, gdy optymizm i radość życia najmłodszego członka rodziny Tuvache zaczyna udzielać się innym ludziom, co może doprowadzić sklep do upadku?

Esteci poszukujący wizualnych wrażeń zasmakują w nowej wersji baśni „Śnieżka” przeznaczonej dla dorosłych i nie pozbawionej frywolnego humoru. Tym bardziej, że pozwoli się ona przenieść do słonecznej, gorącej Hiszpanii  i podziwiać ją z…klimatyzowanej sali. Nawiązującą do złotych czasów kina niemego historię pięknej córki matadora, walczącej ze złą macochą ogląda się z wypiekami na twarzy…

Chłodna sala gwarantuje również, że nie zrobi się zbyt gorąco, mimo, że na ekranie będzie można obserwować gorące i pełne emocji podejście do muzyki. „Miłość” to opowieść o uzdolnionych twórcach, którzy wpłynęli na historię polskiego jazzu, o wyzwaniach i przeciwnościach losu, marzeniach i planach, a także młodzieńczych ekscesach. Dokument Dzierżawskiego portretuje pięciu muzyków: Tymańskiego, Możdżera, Trzaskę, Oltera, Sikałę- pięć osobowości, pięć temperamentów.

 

Filmy „Śnieżka”, „Sklep dla samobójców”, „Miłość” w kinie „Światowid” od 9 do 22 sierpnia. Cena biletu: 14 zł normalny i 12 zł ulgowy. Rezerwacja i zakup biletów on-line na stronie: http://swiatowid.elblag.pl/pl/rezerwacja-on-line/. Szczegółowy repertuar: http://kino.swiatowid.elblag.pl/.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11094
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 6191190

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.