Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 07.08.2013 13:00 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:Justyna Kozłowska-Dyrla, in Placówka:Elbląskie Towarzystwo Kulturalne
Zagan Acoustic w Letnim Salonie Muzycznym
(fot. Andrzej Siarkiewicz, źródło: www.acoustic.zagan.pl)

W elbląskim parku leśnym Bażantarnia, który jest jednym z najchętniej odwiedzanych w weekend miejsc wypoczynku, znajduje się muszla koncertowa. Jej gruntowny remont pozwolił na organizację popularnych przed laty koncertów - tradycyjnie w lipcu i sierpniu Elbląskie Towarzystwo Kulturalne zaprasza mieszkańców Elbląga na Letni Salon Muzyczny.

W wakacyjne niedziele występują tu utalentowani muzycy wykonujący dzieła zarówno muzyki klastycznej, jak i muzyki z okresu międzywojennego, a także standardów jazzowych.
W najbliższą niedzielę, 11 sierpnia o godzinie 17.00 wystąpi Zagan Acoustic, istniejący od 6 lat zespół złożony z absolwentów Akademii Muzycznej w Gdańsku, w skład którego wchodzą: Paweł Zagańczyk (akordeon), Joachim Łuczak (skrzypce), Andrzej Wojciechowski (klarnet) i Jarosław Stokowski (kontrabas).
Dla Zagan Acoustic muzykę komponował m.in. Krzesimir Dębski, a w 2011r. dokonania muzyków zostały docenione przez Marszałka Województwa Pomorskiego nagrodą Pomorska Nadzieja Artystyczna. Zespół wykonał ponad 500 koncertów w Polsce, Litwie, Słowacji, Szwecji, Niemczech i Szwajcarii, zdobywając również nagrody na konkursach ogólnopolskich oraz międzynarodowych. W styczniu 2012 roku ukazała się pierwsza autorska płyta zespołu zatytułowana 3:1. Pomimo krótkiej obecności płyty na rynku została ona zaprezentowana przez Program 2 Polskiego Radia, a także była płytą tygodnia w Radiu Niepokalanów.
Podczas koncertów muzycy prezentują autorskie kompozycje inspirowane wieloma gatunkami muzycznymi, wykonując m.in. tango, muzykę jazzową czy folkową.
Niedzielny koncert w parku Bażantarnia zatytułowany jest W krainie tanga.
Wstęp na Letni Salon Muzyczny jest bezpłatny.

Letni Salon Muzyczny jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miejskiego w Elblągu. Patronat medialny: „Dziennik Elbląski” i radio „RMF Classic” Partnerzy, to ZAW „STOART” i Stowarzyszenie Muzyczne „Forza” 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11047
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 6054789

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.