Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 31.07.2013 09:21 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:Paulina Łuczak Placówka:CSE Światowid
Poetycko-muzyczne Elbląskie Noce
(fot. Anna Głuszko-Smolik)

Wraz z rozpoczęciem Elbląskich Nocy, sierpniowe dni upłyną pod znakiem zróżnicowanych muzycznych wrażeń. W sobotę, 3 sierpnia, CSE Światowid zaprasza na koncert zespołu Babu Król w Muszli Koncertowej w Parku Bażantarnia. Wstęp wolny.

Już w najbliższą sobotę, 3 sierpnia, w Muszli Koncertowej w Parku Bażantarnia będzie można posłuchać interpretacji poezji Edwarda Stachury w wydaniu zespołu Babu Król, który tworzą Budyń (Jacek Szymkiewicz) oraz Bajzel (Piotr Piasecki). Koncert rozpocznie się o godz. 18.00. Najnowsza płyta zespołu Babu Król - Sted stanowi hołd oddany twórczości poety. Założeniem muzyków było odczytanie Stachury na nowo, spojrzenie na jego literacki dorobek z innej perspektywy. Pragnęli zwrócić uwagę, że ten niepokorny poeta i awanturnik to także człowiek z krwi i kości, który stawiał znak równości między twórczością a życiem.

- to jest autor, który znalazł się w miejscu, w którym mało kto z nas ma odwagę stanąć. Jego sposób pisania, życie, język, sposób myślenia - to wszystko jest tożsame. Cała jego proza jest o tym, że gdzieś jedzie, kogoś poznaje, idzie do pracy, pije z kimś wódkę, z kimś się bije. To prawdziwy polski bitnik- mówi Budyń.

Kolejny koncert, 10 sierpnia również  będzie miał charakter poetycki. Poprzedzą go warsztaty prowadzone przez Michała Zabłockiego - Multipoezja zatacza kręgi, które odbywać się będą od 10.00 do 18.00. Uczestnicy podczas warsztatów nauczą się korzystać min. z narzędzi internetowych w procesie tworzenia form literackich. Następnie wystąpi Czesław Śpiewa. Zarówno warsztaty, jaki i koncert odbędą się w CSE Światowid. Na koncert Czesława wszystkie wejściówki zostały już wydane.

Natomiast 17 sierpnia, w Muszli Koncertowej w Parku Bażantarnia, o godz.18.00 zespół Chwila Nieuwagi  zaprezentuje repertuar z albumu Niepoprawna muzyka. Debiutancka płyta grupy to zestaw 10 utworów skomponowanych do tekstów poetów: Leśmiana, Twardowskiego, Kasprowicza czy Konopnickiej. Nie brakuje na niej także autorskich kompozycji zespołu. W warstwie muzycznej Chwila Nieuwagi sięga do inspiracji folkiem i jazzem.     

Na koncerty Babu Król i Chwila Nieuwagi – wstęp wolny.

Pełen program Elbląskich Nocy. Festiwalu Piosenki Wartościowej dostępny jest tutaj: http://www.swiatowid.elblag.pl/noce/index1.php?pid=33

 

SPONSOR GŁÓWNY:

Grupa LOTOS

SPONSORZY:

Grupa Żywiec Browar w Elblągu, GRUPA ENERGA, Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., FLSmidth MAAG Gear, Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o., Agencja Ochrony „PROMET-SERVICE”, PATERS Producent Galanterii Skórzanej, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Przedsiębiorstwo Handlowe OPTIMA Roman Chlebowski. Zrealizowano przy wsparciu Prezydenta Elbląga.

PATRONAT MEDIALNY:

Tygodnik „Przegląd”, TVP Olsztyn, KulturaOnLine.pl, Portal Kulturalny Warmii i Mazur eŚwiatowid, Elbląski Dziennik Internetowy info.elblag.pl, Dziennik Elbląski, Telewizja Elbląska. Współpraca redakcyjna: RMF Classic.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11094
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 6191170

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.