Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 24.07.2013 09:24 Kategoria:Społeczeństwo Autor:Zuzanna Gajewska Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
eKulturalni.pl - instrukcja obsługi

Wyszukiwarka Talentów i Redakcja pod chmurką przynosi nam nowych użytkowników lub takich, którzy chcieliby nimi być, ale nie wiedzą, co się z czym je. Coś tam wiedzą, coś słyszeli, ale o co chodzi...? Potrzebujecie instrukcji obsługi? Żaden problem, oto ona.

Tytułem wstępu

Portal społecznościowy eKultrualni.pl został zbudowany na bazie istniejącego Portalu Kulturalnego Warmii i Mazur eŚwiatowid.pl (o którym czasami mówimy też multimedialna gazeta, bądź po prostu - gazeta :)). Oba portale są ze sobą połączone. Na eŚwiatowid.pl znajdziecie materiały informacyjne i publicystyczne stworzone przez redakcję. Na eKulturalni.pl - również, ale głównie to ma być miejsce dla was, gdzie to wy pokazujecie, co tworzycie, to wasze teksty mają się ukazywać. A redakcja ma je rozpowszechniać, podejmować poruszone w nich tematy. Wydawcą obu portali jest Centrum Spotkań Europejskich ŚWIATOWID, które jest instytucją województwa warmińsko - mazurskiego, tak więc publikujemy materiały z całego regionu. Nie tylko z Elbląga, gdzie mieści się nasza siedziba i jednak nie tylko z Warmii i Mazur :) Bo działamy w Internecie, a ten jest przecież globalny, a granice między regionami płynne…

Dołącz do nas

Na początek kilka słów, dla tych, którzy jeszcze konta u nas nie mają.  Zarejestrować się można i ze strony głównej eKulturalni i  eŚwiatowid (co oczywiście, jak posiadanie konta, jest i będzie bezpłatne) klikając w link pod oknem logowania w prawym górnym rogu lub w banner główny (na eKulturalni). A tam, jak to bywa przy rejestracji, wpisujemy potrzebne dane – trwa to krótką chwilkę.

Ale uwaga, jest podział kont na konta indywidualne i instytucjonalne – przy czym pod tym drugim kryć się mogą nie tylko instytucje, ale stowarzyszenia, organizacje, kluby -  wszystko czego działalność jest związana z szeroko pojętą kulturą. Po rejestracji przychodzi link aktywacyjny na pocztę i już. Jesteście eKulturalni.

Mam konto i...

… i dziel się z innymi swoją twórczością, dodawaj wpisy, zdjęcia, filmy i  pliki audio, poznawaj ludzi, którzy lubią to co ty, dyskutuj o kulturze, pisz do gazety w ramach dziennikarstwa obywatelskiego.

Na swoim profilu możesz wprowadzić kilka słów o sobie, swoje zainteresowania i inne informacje, które chcesz, a także dodać zdjęcie, jeśli nie masz swojego, skorzystaj z galerii awatarów. Można zapraszać znajomych, rozmawiać na forum i zakładać grupy. A przede wszystkim dodawać wpisy i artykuły.

Wpis a artykuł

Po zalogowaniu na portalu możecie dodawać wpisy w pięciu kategoriach – Myśli nieuczesane, jak sama nazwy mówi - wpisujecie tu, co chcecie; Kultura sztuka i ja – czyli wasze przeżycia dotyczące kultury, przemyślenia, recenzje, relacje z wydarzeń kulturalnych; Moja twórczość – no i tu macie największe pole do podpisu, pokazujecie, co robicie. Piszecie, śpiewacie, malujecie, fotografujecie? Pokażcie to tu. Moje podróże – miejsce na opisywane swoich wojaży bliskich i dalekich i KultywuJEMY, czyli przepisy na smakołyki. A jeśli granica między kategoriami jest płynna – możecie wpis dodać w kliku, a nawet we wszystkich. Do wpisu możecie dodać zdjęcia, filmy, pliki tekstowe i audio, multimedia z innych źródeł możecie też osadzić w treści wpisu.

Wpis ukaże się jako aktywność na waszym profilu i na stronie głównej dla zalogowanych użytkowników. Opcje „dodaj wpis” znajdziecie w prawnym górnym rogu – w głównym menu. Nieco niżej znajdziecie opcje „Zaproponuj artykuł do gazety – dla tych, którzy chcą uprawiać dziennikarstwo obywatelskie, dla instytucji, które o swoich wydarzeniach chcą poinformować nie tylko zalogowanych użytkowników, ale pozostałych internatów. Tak wprowadzony tekst po akceptacji/moderacji przez redaktora znajdzie się na głównej stronie portalu eKulturalni.pl (nawet nie posiadających konta) oraz trafi do gazety eŚwiatowid.pl

Dwa w jednym

Przy proponowaniu artykułu do gazety możecie też go dodać jako wpis – dla zalogowanych. W panelu edycyjnym pod tekstem zaznaczcie kratkę „dodaj również jako wpis”  – wtedy tekst doda się automatycznie jako wpis, a jako artykuł po moderacji. Do artykułu również możecie dodawać multimedia.

Zalogowanie na portalu umożliwia też dodawanie komentarzy pod artykułami w gazecie eŚwiatowid.pl

A jeśli macie jakiekolwiek pytania z chęcią na nie odpowiemy – piszcie na redakcja@ekulturalni.pl lub redakcja@eświatowid.pl

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11136
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 6908477

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.