Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 23.07.2013 08:17 Miasto:Elbląg Kategoria:Film / Media Autor:Edyta Bugowska Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Rozrywkowo i ambitnie
Kadr z filmu Frances Ha
Kadr z filmu Frances Ha

W piątek na ekrany kina Światowid weszły dwa nowe filmy - Jeździec znikąd z Johnnym Deepem w roli głównej i Frances Ha z Gretą Gerwig, okrzykniętą Woodym Allenem w spódnicy w tytułowej roli Frances.

Jeździec znikąd

Opowieść o zamaskowanym jeźdźcu, który w towarzystwie Tonto, Indianina z plemienia Apaczów, poświęca życie w walce o sprawiedliwość.

Akcja Jeźdźca znikąd zaczyna się gdy Indianin Tonto znajduje w górskim kanionie sześciu martwych stróżów prawa. Kiedy zamierza ich pogrzebać, okazuje się, że jeden z mężczyzn daje oznaki życia. Ranny, dochodząc do siebie, oznajmia że wraz ze swoimi ludźmi został zwabiony w zasadzkę zorganizowaną przez gang okrutnego Butcha Cavendisha. Temu samemu przestępcy Tonto, jedyny pozostały przy życiu członek swojego plemienia Apaczy, przed laty poprzysiągł zemstę...

W oryginale tytuł filmu to The Lone Ranger. To ekranizacja popularnego słuchowiska radiowego z lat 30. oraz serialu telewizyjnego z lat 50. opowiadającego o zamaskowanym stróżu sprawiedliwości, który przemierza Dziki Zachód.

Frances Ha

Niespełniona tancerka, niepoprawna optymistka, ujmująca neurotyczka – tak w skrócie można opisać bohaterkę filmu, którego reżyserem jest Noah Baumbach. Frances ma 27 lat i każdego dnia budzi się z nowym pomysłem na przyszłość...

Frances  to  kwintesencja  radości  życia  i  jednocześnie  chodząca  sprzeczność. Mieszka w Nowym Yorku, ale nie ma swojego mieszkania. Jest tancerką, ale na co dzień nie  tańczy. Ze swoją najlepszą przyjaciółką, Sophie właściwie nie  rozmawia. Mierzy wysoko, nawet kiedy  rzeczywistość  brutalnie  weryfikuje  jej  oczekiwania. Każdego dnia budzi się z nowym pomysłem na przyszłość i spontanicznie rzuca się w nieznane, zaraz po tym, jak kolejne z jej marzeń i snów okazują się niemożliwe do spełnienia.

Film Jeździec znikąd i Frances Ha w kinie Światowid od 19 lipca do 1 sierpnia. Cena biletu: 14 i 12 zł. Szczegółowy repertuar - tutaj!

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10870
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5411028

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.