Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 11.07.2013 16:34 Miasto:Elbląg Kategoria:Taniec Autor:Edyta Bugowska Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
W drodze do mistrzostwa
fot.: mat. prasowe CSE Światowid
fot.: mat. prasowe CSE Światowid

Grupa instruktorów i trenerów tanecznych z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar wyjechała dziś do Włoch na tygodniowe szkolenie we włoskim klubie tańca.

Projekt Vademecum nauczyciela tańca -  w drodze do mistrzostwa został przygotowany przez dwóch partnerów – Stowarzyszenie Jantar z Polski i Szkołę Tańca Belfiore Black and White z Włoch. Jest skierowany do nauczycieli tańca – instruktorów i trenerów Elbląskiego Klubu Tańca Jantar, którzy wezmą udział w wymianie partnerskiej i będą doskonalić swoje umiejętności oraz zdobywać nowe kwalifikacje we włoskim klubie tańca.

Uczestnicy projektu jeszcze przed wyjazdem mieli lekcje angielskiego i włoskiego. Instruktorzy ćwiczyli przede wszystkim słownictwo taneczne dzięki któremu będą mogli nie tylko komunikować się z włoskimi szkoleniowcami, ale sami prowadzić szkolenia taneczne z użyciem języka obcego.

- Ten projekt to kolejna okazja do tego, aby nasi instruktorzy tańca mogli się szkolić – mówi Magdalena Czarnocka - Kaptur, koordynator projektu. - Instruktorzy poznają model pracy w klubie tanecznym, włoskie zasady metodyki nauczania tańca, a zdobytą wiedzę wykorzystają w nauczaniu tańca w polskich klubach.

Dzięki realizacji projektu uczestnicy wyjazdu zdobędą nowe umiejętności i kwalifikacje, które zaowocują podniesieniem poziomu edukacji prowadzonej w Elbląskim Klubie Tańca i lepszym wyszkoleniem zawodników. Szkolenie za granicą ma przyczynić się do zwiększenia kompetencji językowych, a  włoski model kształcenia tancerzy będzie mógł zostać dostosowany do polskich warunków i przeniesiony na tutejszy grunt.

Elbląscy instruktorzy i trenerzy wyjechali do Włoch na tydzień. Szkolić będą się w Klubie Tańca Belfiore Black and White w Rzymie.

Projekt dofinansowany przez Komisję Europejską w ramach Programu Uczenie się przez całe życie.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10936
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5655733

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.