Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 05.06.2013 17:32 Miasto:Elbląg Kategoria:Etnografia Autor:Zyta Wrzos, AJ Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Folklor jest OK!
fot. mat. prasowe Światowida
fot. mat. prasowe Światowida
31 sierpnia w Elblągu odbędzie się Przegląd Zespołów Folklorystycznych. Kapele ludowe, zespoły śpiewacze i zespoły folklorystyczne mogą zgłosić się do 10 lipca.

 

W Elblągu od wielu lat organizowane są duże imprezy o charakterze folklorystycznym. Przez szereg lat miasto było gospodarzem Międzynarodowego Festiwalu Krajów Nadbałtyckich Kolia Bałtyku. Później, do 2009 r., odbywał się tu Międzynarodowy Festiwal Folkloru Euroregionu Bałtyk.  
 
- Chcemy powrócić do tych tradycji, stąd pomysł na Przegląd Zespołów Folklorystycznych – mówi Joanna Karpiuk z elbląskiego Centrum Tańca Promyk. – W dzisiejszych czasach coraz mniejszy mamy kontakt z folklorem, więc warto o nim przypominać. Przegląd to sposób na przybliżenie i popularyzację kultury ludowej wśród elblążan i mieszkańców regionu, a także możliwość integracji środowisk folklorystycznych. 
 
Impreza ma być prawdziwym świętem folkloru. Główną jej częścią będą, prowadzone przez konferansjera, prezentacje w trzech kategoriach: zespoły folklorystyczne, kapele ludowe i zespoły śpiewacze. Do udziału w przeglądzie zostaną zaproszeni artyści z całej Polski oraz z miast partnerskich Elbląga. Uczestników oceni komisja sędziowska. Laureaci (w każdej kategorii przewidziano po trzy miejsca) otrzymają nagrody i dyplomy. Każdy z zespołów może zaprezentować się również poza konkursem. Impreza odbędzie się 31 sierpnia na Starym Mieście. Początek o godz. 10. 
 
Karty zgłoszenia można składać do 10 lipca - na adres promyk@swiatowid.elblag.pl, faksem - na numer 55 611 01 30 lub korespondencyjnie na adres: Centrum Tańca "Promyk", ul. Browarna 80, 82-300 Elbląg.  
 
Regulamin turnieju i karta zgłoszenia znajdują się poniżej, w plikach dołączonych do artykułu.
Dołączone pliki:
Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10934
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5774654

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.