Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 25.05.2013 11:59 Miasto:Elbląg Kategoria:Film / Media Autor:Paulina Łuczak Placówka:CSE Światowid
Najnowszy film Françoisa Ozona - już na ekranach

Gdy literacka fikcja miesza się z rzeczywistymi wydarzeniami, a perwersyjna gra zastępuje normalne życie – łatwo stracić kontrolę nad biegiem wydarzeń. U niej w domu – najnowszy film Françoisa Ozona - twórcy Basenu  i  8 kobiet   od piątku,  24 maja w Kinie Światowid.

Reżyser opowiada historię Germaina, niespełnionego pisarza,  który pracuje jako nauczyciel. Mężczyzna nie czerpie satysfakcji z pracy.  To zmienia się diametralnie, kiedy odkrywa literacki talent u 16-letniego Claude’a. Chłopak pożytkuje swoje zdolności w dwuznaczny moralnie sposób.  Obserwuje i opisuje życie rodzinne swojego szkolnego kolegi, bacznie śledząc, to co tylko uda mu się podejrzeć. Stosunki między nauczycielem i uczniem stają się coraz bardziej poufałe. Germain i jego żona z niecierpliwością oczekują na kolejne opowieści młodego chłopaka. Z czasem okazuje się, że Claude to zręczny manipulator, który prowadzi sprytną i niebezpieczną grę.  

Ozon, adaptując sztukę Juana Mayorgi U niej w domu,  stosuje konwencję filmu w filmie i przykłada dużą wagę do psychologicznego detalu.

Film został bardzo przychylnie przyjęty we Francji, o czym  świadczy 6 nominacji do Cezara - najbardziej prestiżowej nagrody filmowej przyznawanej we Francji – w tym m.in. za Najlepszy film, Najlepszego reżysera i Najlepszy scenariusz adaptowany.

 Ozon nakręcił najlepszy film w swojej karierze, małe arcydzieło. Film, który urzeka, zaskakuje, porusza.– Pierre MuratTelerama

 

Film U niej w domu w kinie Światowid od 24 maja do 6 czerwca. Cena biletu: 14 i 12 zł. Rezerwacja i zakup biletów on-line na stronie: http://swiatowid.elblag.pl/pl/rezerwacja-on-line/. Szczegółowy repertuar:http://kino.swiatowid.elblag.pl/.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11108
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 6251388

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.