Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 24.05.2013 15:52 Miasto:Elbląg Kategoria:Społeczeństwo Autor:Paulina Łuczak Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Rosyjską Majówkę zacząć czas!
fot. mat. prasowe Światowida
fot. mat. prasowe Światowida

Mimo kapryśnej aury, warto odważyć się i wyjść z domu, by w sobotę doświadczyć niezwykłego spotkania z rosyjską kulturą i piosenką. Już jutro - w sobotę, 25 maja, w elbląskim Parku Leśnym Bażantarnia odbędzie się Rosyjska Majówka. Wstęp jest wolny.

Choć w tym roku wiosenna pogoda nas nie rozpieszcza, warto zaopatrzyć się w parasole i płaszcze przeciwdeszczowe i wziąć udział w imprezie organizowanej przez Centrum Spotkań Europejskich Światowid oraz Ośrodek Współpracy Transgranicznej z Obwodem Kaliningradzkim Federacji Rosyjskiej. 
 
Od godz. 15 muszlę koncertową w Bażantarnii ożywi szereg wydarzeń. Po raz pierwszy odbędzie się Przegląd Piosenki Rosyjskiej. Przeboje rosyjskich wokalistów zaprezentują m.in. elbląski kabaret Ale Babki, Wiesław Czyż oraz dwie uczestniczki z Kaliningradu. Będzie można zobaczyć interpretacje tradycyjnych rosyjskich tańców w wykonaniu zespołu Rostok z Kaliningradu.
 
Studio choreograficzne Росток (pol. Rostok) to jeden z najbardziej znanych kaliningradzkich zespołów. Powstał w 2004 r. w Domu Dzieci i Młodzieży Янтарь (pol. Jantar). Na zajęcia uczęszczają bardzo często już dzieci 4-letnie, które uczą się tańca klasycznego, ludowego i współczesnego. Rostok jest laureatem i uczestnikiem wielu koncertów, nie tylko regionalnych ale także międzynarodowych. Co roku wyjeżdża na występy i koncerty, m.in. do Polski, Niemiec, Francji, Czech oraz Bułgarii.
 
Niestety, z przyczyn niezależnych od organizatorów - z powodu problemów formalnych z uzyskaniem wiz, występ Kaliningradzkiego Obwodowego Teatru Młodzieżowego Eliksir musiał zostać odwołany.
 
– Oprócz wrażeń muzycznych, przewidziane zostały dodatkowe atrakcje – mówi Agnieszka Tkaczuk, koordynatorka przedsięwzięcia. - Osoby spragnione kolekcjonowania oryginalnych, ręcznie wykonanych przedmiotów, z pewnością zainteresuje jarmark rękodzieła nawiązującego do tradycji rosyjskiej. 
 
Rosyjska Majówka to nie tylko „uczta dla ducha”. Znajdzie się również „coś dla ciała” – będzie można skosztować ikonicznej dla kuchni rosyjskiej potrawy. Restauracja Myśliwska przygotuje pyszne bliny.
 
Impreza potrwa do godz. 17.
 
Partnerem organizatorów: CSE Światowid oraz Ośrodka Współpracy Transgranicznej z Obwodem Kaliningradzkim Federacji Rosyjskiej jest Arbiter Hotel.
Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11108
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 6269331

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.