Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 24.05.2013 11:55 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:Paulina Łuczak Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Rosyjską Majówkę zacząć czas

Mimo kapryśnej aury, warto odważyć się i wyjść z domu, by w sobotę doświadczyć niezwykłego spotkania z rosyjską kulturą i piosenką. Już jutro, 25 maja, zapraszamy elblążan na Rosyjską Majówkę do Parku Bażantarnia. Wstęp wolny.

Choć w tym roku wiosenna pogoda nas nie rozpieszcza, warto zaopatrzyć się w parasole i płaszcze przeciwdeszczowe i wziąć udział w  imprezie organizowanej przez Centrum Spotkań Europejskich Światowid oraz Ośrodek Współpracy Transgranicznej z Obwodem Kaliningradzkim Federacji Rosyjskiej.
Od godziny 15.00, Muszlę Koncertową w parku Bażantarnia ożywi szereg wydarzeń. Po raz pierwszy odbędzie się Przegląd Piosenki Rosyjskiej. Przeboje rosyjskich wokalistów zaprezentują między innymi: elbląski kabaret Ale Babki, Wiesław Czyż oraz dwie uczestniczki z Kaliningradu.
Będzie można podziwiać interpretacje tradycyjnych rosyjskich tańców w wykonaniu zespołu Rostok z Kaliningradu.

Studio choreograficzne  Росток  (pol. Rostok) to jeden z najbardziej znanych zespołów w Kaliningradzie. Powstał w 2004 roku w Domu Dzieci i Młodzieży Янтарь(pol. Jantar). Na zajęcia uczęszczają bardzo często już dzieci w wieku 4 lat, gdzie uczą się tańca klasycznego, ludowego i współczesnego. Rostok jest laureatem i uczestnikiem wielu koncertów – nie tylko regionalnych ale także międzynarodowych. Co roku wyjeżdżają na występy i koncerty m. in. do Polski, Niemiec, Francji, Czech oraz Bułgarii.

 Niestety z przyczyn niezależnych od organizatorów, z powodu problemów formalnych z uzyskaniem wiz –  występ Kaliningradzkiego Obwodowego Teatru Młodzieżowego Eliksir musiał zostać odwołany.

Oprócz wrażeń muzycznych, przewidziane zostały dodatkowe atrakcje – mówi Agnieszka Tkaczuk, koordynatorka przedsięwzięcia. Osoby spragnione kolekcjonowania oryginalnych, ręcznie wykonanych przedmiotów, z pewnością zainteresuje jarmark rękodzieła nawiązującego do tradycji rosyjskiej.

Rosyjska Majówka to nie tylko uczta dla ducha. Znajdzie się również coś dla ciała – będzie można skosztować ikonicznej dla kuchni rosyjskiej potrawy. Restauracja Myśliwska przygotuje pyszne bliny.

 Planowane zakończenie imprezy nastąpi około godziny 17.00.

Partnerem organizatorów  CSE Światowid oraz Ośrodka Współpracy Transgranicznej z Obwodem Kaliningradzkim Federacji Rosyjskiej jest Arbiter Hotel ***.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11108
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 6251392

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.